وسعت گلخانه های استان همدان ۲۵۰ هزار مترمربع افزایش یافت

همدان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان بابیان اینکه امسال وسعت گلخانه های استان همدان ۲۵۰ هزار متر مربع افزایش داشته است، گفت: اکنون وسعت گلخانه‌های استان همدان ۹۷۰ هزار مترمربع است.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور رضوانی‌جلال ظهر چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه بخش کشاورزی از بخش‌های مهم اقتصادی در استان و کشور محسوب می شود، اظهار داشت: نقش بخش کشاورزی در اقتصاد استان همدان بسیار پررنگ است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه ۴.۵ درصد از تولیدات کشاورزی کشور در استان همدان محقق می‌شود، افزود: کشاورزان استان همدان باید با توجه به منابع محدود و با استفاده از روش‌های نوین توانمندتر شوند.

وی با بیان اینکه امسال ۴۰ میلیارد تومان برای اجرای سیستم آبیاری نوین در مزارع کشاورزی استان همدان اعتبار در نظر گرفته شده است، بیان کرد: خوشبختانه واردات محصولات بخش کشاورزی کمتر شده و اکنون در برخی حوزه‌ها به صادرات اندیشیده می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان عنوان کرد: ۱۰۹ هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان همدان به سیستم آبیاری تحت‌ فشار مجهز بود که اکنون به ۱۳۲ هزار هکتار افزایش یافته است.

رضوانی‌جلال با بیان اینکه از این محل ۵۹۰ میلیون مترمکعب صرفه‌جویی آب در استان همدان انجام‌ شده است، به ضرورت کاهش سطح کشت آبی اشاره و عنوان کرد: باید با افزایش راندمان، تولیدات را افزایش داد که در این راستا ۳۶ هزار هکتار از وسعت اراضی سطحی آبی در استان همدان کاهش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه اگر راندمان تولید افزایش پیدا نمی‌کرد، دچار کاهش تولید می‌شدیم، افزود: با توجه به کاهش سطح کشت آبی در استان کاهش تولید ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه سطح گلخانه های استان همدان ۲۵۰ هزار متر مربع افزایش داشته است، عنوان کرد: برخی گلخانه‌ها از مدار خارج‌ شده بودند که به مدار تولید بازگشته‌اند.

رضوانی‌جلال با اشاره به اینکه اکنون وسعت گلخانه‌های استان همدان ۹۷۰ هزار مترمربع است، افزود: گلخانه‌هایی در نقاط مختلف استان همدان در دست‌ ساخت است.

رضوانی‌جلال با اشاره به افتتاح ۷۴ پروژه کشاورزی در دهه فجر امسال در استان همدان و بیان اینکه برای این تعداد پروژه ۶۱ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: این ۷۴ پروژه برای یک‌هزار و ۸۸ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

کد خبر 3894476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =