شهرداری احداث شهربازی روباز درسنندج را دستور کار قرار دهد

سنندج- استاندار کردستان با تشکر ازایجاد شرایط سرمایه گذاری برای احداث نخستین شهربازی سرپوشیده در سنندج، بر احداث شهربازی روباز دراین شهر هم تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، استاندارکردستان شامگاه چهارشنبه به همراه فرماندار، شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهرسنندج از محل احداث نخستین شهربازی سرپوشیده این شهر بازدید کردند.

استاندار کردستان در این بازدید با اشاره به اینکه ایجاد اماکن تفریحی ورزشی بهترین تاثیر را در افزایش نشاط اجتماعی خواهد داشت، گفت: احداث شهربازی سرپوشیده در استان های کوهستانی هم چون کردستان به لحاظ اینکه در فصولی از سال امکان استفاده از شهربازی های روبازنیست، اقدام بسیار حائزاهمیت ومهمی است.

عبدالمحمد زاهدی ادامه داد: البته وجود شهربازی روباز هم در شهر نیاز است و این مهم باید دردستورکار شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر قرار گیرد.

وی از ایجاد زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در احداث شهربازی توسط شهرداری سنندج تشکر کرد و اظهارداشت: امیدواریم با برنامه ریزی اصولی شرایط حضور هرچه بیشتر سرمایه گذاران در تمامی پروژه های عمران شهری فراهم شود.

شهردار سنندج هم در این بازدید گفت : یکی از نیازهای اصلی کودکان بازی کردن است و ایجاد مکان مناسب در پارک‌ها برای بازی کردن کودکان از وظایف شهرداری است.

منوچهر فخری بیان کرد : عدم مکان مناسب و شهربازی استاندارد در مرکز استان همواره یکی از مطالبات شهروندان بوده است.

وی ادامه داد: این شهرداری با هدف استفاده از پتانسیل بخش خصوص جهت سرمایه گذاری درپروژ های شهری زمینه جذب سرمایه گذار جهت احداث نخستین شهر بازی سرپوشیده را فراهم کرد.

وی از آغاز عملیات احداث نخستین شهربازی سرپوشیده در سنندج خبر داد و گفت : این شهر بازی در زمینی به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع در پارک دیدگاه احداث می شود.

 فخری عنوان کرد : این شهر بازی سرپوشیده و مجهز در سه طبقه احداث می شود که درطبقه همکف سالن باغ آسمانی احداث می شود که این سالن ویژه بازی کودکان ۹ الی ۱۲ ساله است.

وی افزود : در قسمت دیگری از این شهربازی سالن واقعیت مجازی احداث می شود که در این سالن تمامی بازیهای مدرن بصورت ۹ بعدی اجرا می شود.

وی احداث سالن بو لینگ در ۴ لاین، سالن جشن تولد کودک، سالن نقاشی کودکان، سالن فوتبال دستی و سالن ایر هاکی را از دیگر بخش‌های این شهر بازی سرپوشیده ذکر کرد و افزود : در این شهر بازی اولین فودکورت بین المللی شامل هفت غرفه احداث می شود که در این غرفه ها انواع غذاهای محلی، ایرانی و بین المللی ارائه می شود

شهردار سنندج بیان کرد : تمامی دستگاههای که در این شهر بازی نصب خواهد شد استانداردهای روز دنیا را خواهد داشت و اپراتورهای شاغل در این شهر بازی هم آموزشهای لازم مربیگری کار در شهر بازی را فرا گرفته اند.

فخری هزینه احداث این شهر بازی را ۶۰ میلیارد ریال ذکر کرد و اظهارداشت : با برنامه ریزی صورت گرفته و قول مساعد سرمایه گذار این شهر بازی بهار سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد : احداث این شهر بازی علاوه بر ارتقاء سطح روحیه و شادابی کودکان و خانواده های سنندجی زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را بطور مستقیم و غیر مستقیم را فراهم خواهدکرد.

شهردار سنندج  عنوان کرد : در صورت استقبال شهروندان ازاین شهر بازی امکان توسعه آن در فاز دو این پروژ ه. امکان پذیر است

وی ادامه داد:امیدواریم در کمترین زمان ممکن بتوانیم نخستین شهر بازی سرپوشیده را در سنندج به بهره برداری برسانیم وزمینه رضایتمندی شهروندان را فراهم کنیم.
 

کد خبر 3894809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =