کردستان آماده حرکت در مسیر توسعه/جذب سرمایه گذاری در اولویت است

سنندج – استاندار کردستان با اشاره به مزیت های مختلف این استان در راستای رسیدن به توسعه پایدار و همه جانبه، گفت: حرکت در این مسیر نیازمند برنامه ریزی منظم و تلاش بخش های دولتی و خصوصی است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح و بهره برداری از استخر سرپوشیده شهید کاظمی شهرستان سقز، اظهار داشت: تلاش برای توسعه استان کردستان یکی از اولویت های اصلی است و در همین راستا باید از تمامی ظرفیت های در اختیار به خوبی بهره برداری شود.

وی با اشاره به مزیت ها و ظرفیت های بالای استان کردستان برای توسعه بهتر، عنوان کرد: همه باید با هم روز به روز برای توسعه و شکوفایی کشور و استان تلاش کرده و زمینه رفاه و آسایش مردم را فراهم کنیم.

استاندار کردستان ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، افزود: انقلاب اسلامی اسلامی ایران به همت و تلاش همه احاد مردم در سراسر کشور به پیروزی رسید و باید برای حفظ و استحکام آن تلاش خود را مضاعف کنیم.

وی به حضور تاثیر گذار مردم استان کردستان برای پیروزی و دفاع از انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و یادآور شد: با مجاهدات و ایثارگری های مردم انقلابی غرب کشور در طول هشت سال جنگ دفاع مقدس مقاومت کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی را پایدار کردند.

زاهدی با اشاره به اهمیت حضور مردم در تمامی صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی، بیان کرد: مردم در همه عرصه های  مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی حضوری فعال داشتند و یقینا در ساختن و توسعه کشور هم باید مشارکت گسترده داشته باشند.

وی تنها راه توسعه در استان کردستان را جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و یادآور شد: مدیران و مسئولان باید به گونه ای عمل کرده که شرایط را برای  جلب سرمایه گذاری مردم فراهم کنند.

زاهدی اظهار داشت: کشور ما در گذشته بنا به دلایل گوناگون مشکلات فراوانی داشته و این تاثیرنا مطلوبی بر روند توسعه زیرساخت های اساسی کشور داشته که زمان زیادی برای جبران آن باید صرف شود.

وی در ادامه به نتایج مذاکرات هسته ای ایران به کشورهای۱+۵ اشاره کرد و گفت: در این شرایط که کشوردر شرایط پس از برجام و مذاکرات هسته ای قرار دارد منابعی که از محل فروش نفت و سایر درآمدها حاصل می شود باید صرف امور زیربنایی و سایر هزینه های جاری کشور شود که عملا کشور در بسیاری از زمینه ها با مشکلات متعددی و کمبود منابع مالی مواجه خواهد بود که باید با مشارکت بخش خصوصی این کمبودها جبران شود.

استاندار کردستان اظهار داشت: با وجود این موانع و مشکلات دولت موظف است تا برنامه های توسعه محور و زیربنایی به ویژه در استان های نیازمند و کمتر توسعه یافته را اجرا کند و به توسعه این مناطق توجه کند.

وی گفت: دولت توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی و هوایی، تولید و انتقال انرژی، توسعه سدسازی و خطوط انتقال آب و افزایش سرمایه گذاری در کشور و پشتیبانی از استان های نیازمند را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

زاهدی ضمن تاکید مجدد بر حمایت همه جانبه از بخش خصوصی در استان کردستان، گفت: به دلیل مشکلات متعدد تصدی گری دولتی دیگر جوابگوی توسعه نیست و باید شرایط را برای حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری در کشور مهیا کنیم.

وی افتتاح استخرپوشیده شهید کاظمی سقز را از نمونه های موفق اجرای ماده ۲۷ قانون الحاقی پروژه های جدید و نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی در استان و کشور برشمرد و گفت: این یکی از نمونه های مهم واگذاری در سطح کشور است که در کمتر از ۶ ماه به بهره برداری رسیده است و در این زمینه استان کردستان پیشتاز در واگذاری طرح های نیمه تمام در سطح کشور به بخش خصوصی است.

زاهدی گفت: استان کردستان دارای ظرفیت ها و مزیتهای فراوانی است و نیروی انسانی مبتکر، مستعد و خلاق از مهمترین مزیتهای استان است و در صورت حمایت بهتر ادارات و سازمان های دولتی این استان می توان به توسعه دست پیدا کند.

استاندار کردستان افزود: امکان سرمایه گذاری در همه زمینه های مختلف در کشور وجود دارد و در این راستا از سرمایه گذاری مردم و بخش خصوصی در مسیر توسعه کشور و در نهایت استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی  استقبال می کنیم.

وی در پایان گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر شهرستان سقز توفیق بسیار خوبی در جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی داشته و این روند می تواند ادامه داشته باشد و الگوی دیگر مناطق استان باشد.

کد خبر 3899477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =