ضرورت تسریع در روند احداث بزرگراه سراب بستان ‌آباد

سراب - عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تسریع درروند احداث بزرگراه سراب بستان ‌آباد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف داودی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران از وزیر راه برای بازدید میدانی از این طرح دعوت کرد و افزود: در نشست اخیر با وزیر راه، مسکن و شهرسازی دستور پرداخت ۵میلیارد ریال به پروژه بزرگراه سراب بستان‌آباد صادر شد.

وی گفت: سالانه حدود ۲۰میلیون نفر از مسیر ترانزیتی سراب بستان آباد-اردبیل عبور می‌کنند و با توجه به حجم ترافیک جاده این مسیر جوابگونیست و این مسیر باید به‌صورت آزادراه مورد تصویب قرارمی گرفت.

وی با تأکید بر شتاب گرفتن روند احداث این بزرگراه با اشاره به اهمیت این پروژه یاداورشد: درحالی‌که از سال ۱۳۸۹ این طرح شروع‌شده ظرف ۶ سال فقط ۱۴ کیلومتران به بهره‌برداری رسیده است.

عضو کمسیون تلفیق مجلس با قدردانی از مساعدت وزیر مسکن، راه و شهرسازی  از صدور دستور پرداخت ۵میلیارد ریال برای تأمین گارد ریل ۱۷ کیلومتر از مسیر طرح خبر داد و گفت:طبق قول پیمانکار طرح درصورتی‌که ۴۰میلیارد ریال از ۸۰میلیارد ریال مطالبه طرح پرداخت شود؛ این طرح شتاب بیشتری خواهد گرفت.

داودی تصریح کرد:درصورتی‌که گارد ریل و خط‌کشی ۱۷ کیلومتر از مسیر که آماده رفتن به زیر بار ترافیک است فراهم شود، به‌احتمال ‌زیاد در سفر آتی وزیر راه به منطقه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

نماینده سراب با انتقاد از روند لاک‌پشتی پیشرفت طرح ابراز داشت: ظرف ۶ سال فقط ۱۴ کیلومتر از مسیر زیربارترافیک رفته این در حالی است که با مساعدت دولت و همراهی مسئولان توانستیم ظرف ۷ ماه ۱۷ کیلومتر از زیرسازی مسیر را آماده کنیم.

داودی با ابراز تعجب از اینکه برخی تلاش دارند تا موفقیت در این طرح را به شخص یا گروه خاصی نسبت دهند گفت: موفقیت در یک طرح و برنامه با عزم همگانی و هماهنگی‌های بین بخشی محقق می‌شود و هیچ‌کس نمی‌تواند موفقیت‌ها را به نام خود مصادره کند.

احداث بزرگراه سراب به نیر آغازشده است

نماینده سراب بیان داشت:با رایزنی‌های انجام‌گرفته با نمایندگان اردبیل و مسئولان ارشد اجرایی کارهای اجرایی مسیر سراب به نیر آغازشده است.

وی توجه به راه‌سازی و تسریع در پروژه‌های راه را اولویت کاری خود اعلام کرد و افزود: سرمای شدید منطقه، کمبود اعتبارات دولتی و در تنگنا بودن وزارت راه ازلحاظ مالی موجب کندی کارها شده است.

امیدواری به ایجاد خط ریلی در منطقه

نماینده سراب با تاکید بر اهمیت وجود راه های ریلی در کشور و نقش مهم آن در توسعه ابرازداشت: تلاش داریم تا در گام نخست زمینه اتصال سراب به خط ریلی تبریز میانه را فراهم کنیم .

وی به وجود طرح بزرگ نفلین سنیت و کارخانه تولید پودرآلومینای در سراب اشاره کرد و گفت:انتقال محصولات تولیدی کارخانه در آینده با قطار محقق خواهد شد و وجود خط اهن موجب توسعه همه جانبه منطقه خواهد شد.

کد خبر 3901675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =