ایران به عنوان قدرت برتر منطقه خاورمیانه در دنیا شناخته می‌شود

اصفهان – استاندار اصفهان گفت: امروز دشمنان ما هم ایران را به عنوان قدرت برتر منطقه خاورمیانه و یکی از بازیکنان اصلی دنیای قدرت قبول دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول زرگرپور، عصر چهارشنبه در نشستی صمیمانه با روحانیون و سران پیروان ادیان توحیدی در اصفهان با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: استان اصفهان سابقه تمدن هفت‌هزار ساله در سیلک کاشان دارد و بر پیشانی کشور ایران نیز قدمتی معادل هفت تا ۱۰ هزار ساله نقش شده و بر این اساس ایران اسلامی جزو سه کانون‌های تمدن‌ساز دنیا بوده است.

وی افزود: در طول هزاران سال علم، دانش، فلسفه، اخلاق و هنر از این کشور به دیگر بخش های دنیا صادر شده است به نوعی که در هر رسته علمی اگر نفر اول آن ایرانی نباشد رتبه دوم و یا سوم به ایران اختصاص دارد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در طول چند قرن اخیر با حاکم شدن حکومت های مستبد، دیکتاتور، فاسد و بی تدبیر کشور از جایگاه تمدن سازی خود فاصله گرفت و وابسته به دیگر کشورها شد، بیان داشت: بدین ترتیب ظرفیت های علمی، فرهنگی و هنری کشورمان، به ویژه در دوره قاجار و پهلوی که در رتبه کشورهای جهان سومی قرار گرفتیم، تضعیف شد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی در ۱۵ خرداد ۴۲ مردی از تبار خوبان به صحنه سیاست ورود و نهضت اسلامی را آغاز کرد و همان‌گونه که وعده داد ۱۵ سال بعد سربازان وی از گهواره ها به پا خاستند و انقلاب اسلامی را شکل دادند.

زرگرپور با اشاره به اینکه از خرداد ۴۲ تا بهمن ۵۷ مجاهدت های بسیار انجام شد تا به دهه پیروزی انقلاب اسلامی رسیدیم، تاکید کرد: شعار و هدف غایی انقلاب اسلامی ایران که هنوز در سر در  برخی وزارتخانه ها وجود دارد استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

هدف غایی انقلاب در برپایی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی محقق شده است

وی اضافه کرد: هدف غایی این انقلاب یعنی استقلال در همه ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره، آزادی در همه زمینه ها تحت قوانین جمهوری اسلامی و تشکیل نظامی که بر دوبال اسلام و جمهوری سوار است امروز به شکل کامل این محقق شده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه دشمنان و مخالفان انقلاب که از تاثیر انقلاب در دنیا هراس داشتند انواع ترور جنگ تحریم و غیره را علیه ملت ایران پیاده کردند اما موفق نشدند انقلاب را زمین گیر کنند، گفت: نظام جمهوری اسلامی و حکومت ما هر روز پر قدرت تر و بالنده تر از روز قبل حرکت کرد و امروز دشمنان ما نیز ایران را به عنوان  قدرت برتر منطقه خاورمیانه و یکی از بازیکنان اصلی دنیای قدرت قبول دارند.

وی اضافه کرد: امنیت و آرامش ایران از اصلی ترین وظیفه هر حاکمیت است و امروز امنیت ایران اسلامی به عنوان جزیره آرامش در منطقه ای که خون، ترور جنگ و آتش بیداد می کند، بی بدیل است.

زرگرپور با بیان اینکه شاید هنوز کشور ما دارای مشکلات بسیار باشد اما چند صد برابر آن دستاوردهای مختلف علمی، پزشکی کشاورزی و غیره داشته‌ایم، ابراز داشت: امیدواریم به برکت این انقلاب معضلات مختلف باقیمانده مانند مشکلات اقتصادی کشور نیز به زودی برطرف شود.

مشکلات کشور نباید ما را از دستاوردهای انقلاب غافل کند

وی تاکید بر این نکته که مشکلات نباید باعث شود دستاوردهای نظام و انقلاب را نادیده بگیریم، گفت: زندگی مسالمت آمیز اخیر میان ادیان توحیدی از از برکات نظام است و شعار و لقلقه زبانی  نیست، ادیان توحیدی در  برپایی مراسم خود و همزیستی آزادی کامل دارند که شاید در باور برخی گردشگران خارجی نگنجد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: جهان باید بداند «نصف جهان» شهر همزیستی مسالمت آمیز ادیان الهی است به نوعی که ما از صدها سال قبل در این شهر صفاخانه ادیان را داشتیم که تلاش ما در راستای احیای آن است.

سازه معماری ادیان توحیدی، نماد وحدت آحاد مردم اصفهان است

وی اضافه کرد: پیشنهاد رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ارتباط با ساخت سازه معماری نماد ادیان توحیدی قابل تامل است، با ساخت چنین سازه‌ای زمانی که صدها سال دیگر مردم به این دوره تاریخی بنگرند سمبلی از وحدت ادیان توحیدی را در این شهر مشاهده خواهند کرد.

زرگرپور گفت: ادیان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نقش ویژه داشتند و همواره خواهان توسعه و پیشرفت استان و کشور بودند که امیدواریم این دوستی تا ابد ادامه پیدا کند.

وی ابراز امیدواری کرد حرکت کاروان «ادیان توحیدی، وفاق ملی» در سال های آینده گسترش بیشتری پیدا کند.

کد خبر 3901731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =