کلیسای برفی در روسیه

شناسهٔ خبر: 3906559 -
مردی در یکی از روستاهای روسیه با استفاده از برف سنگینی که در آن منطقه آمده بود، یک کلیسای برفی ساخت.

مجله مهر: الکساندر باتوکتین ۴۱ سال سن دارد و در روستای سیبرین در شهر ساسنوکا در روسیه زندگی می‌کند. او ۶ هفته روی ۱۲ مکعب بزرگ یخ کار کرده تا توانسته کلیسایی سه متری در دهکده بسازد تا اهالی روستا محلی برای دعا و روشن کردن شمع داشته باشند.

در ساسنوکا و شهرهای کوچک اطرافش هیچ کلیسایی وجود ندارد و کسانی‌که می‌خواستند دعا کنند، باید فاصله زیادی را در جاده رانندگی می‌کردند. الکساندر که از این وضعیت ناراضی بود، تلاش می‌کند یک کلیسا هرچند موقت برای روستای خودش بسازد.

این مرد ۴۱ ساله برای این‌کار چند سال روی طرح و ایده اصلی این ساختمان فکر می‌کند و روی کاغذ ساختمان کلیسا را طراحی کرده است.

امسال و بعد از اینکه برف سنگینی در روستا آمد، او دست به کار شد و بر اساس طرحی که کشیده بود، کلیسای برفی مخصوص روستا را برپا کرد. الکساندر ۶ ماه تمام و هر روز در دمای منفی ۳۰ درجه روی این سازه کار کرده تا به نتیجه رسیده است. 

با اینکه این کلیسای برفی همزمان می‌تواند تنها میزبان دو تا سه نفر باشد، با این حال مردم روستا هیچ شکایتی ندارند و از اینکه حالا کلیسای خودشان را دارند خوشحال هستند، آن‌ها حتی برای کلیسایی که می‌دانند موقتی است، وسیله‌هایی را آورده‌اند.

حالا این کلیسای برفی در روستای سیبرین تبدیل به محلی برای جذب توریست شده و کسانی هستند که برای دیدن این کلیسای سه متری که تماما از برف ساخته شده، به این روستا می‌آیند.  

نظرات

 • ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۱:۴۹
  داخلش میشه رفت؟ خیلی خوشگل ولی چه طوری گرمش میکنن واقعا؟
 • ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۲:۱۹
  موافقم
 • ۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۲۱:۲۶
  اینو میگن دین و ایمان واقعی.

ارسال نظر

 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 5 =