ارتقای کیفیت زندگی شهری اولویت مهم ستاد بازآفرینی شهری است

قزوین- مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: بازآفرینی کاربردی ترین سیاست دولت با توجه به شرایط اعتباری موجود است و ارتقای کیفیت زندگی شهری اولویت مهم ستاد بازآفرینی شهری است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود حق لطفی ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان قزوین گفت: بی گمان در شرایط امروز بهترین، مناسب ترین، کم هزینه ترین، سریع ترین و اثر گذارترین نسخه ای که می توان برای توسعه پایدار و ایجاد بیشترین ارزش افزوده در حوزه های مختلف پیچید، باز آفرینی و باز زنده سازی است.

وی افزود: این نگاه که هر مدیر و مسئولی که وارد میدان می شود تلاش کند که چشم بر ظرفیت ها و توانمندی ها بسته و زیر ساخت های موجود را نادیده بگیرد باعث می شود که هر بار ما به نقطه اول برسیم و دوباره از نو چرخ را اختراع کنیم.

دبیر ستاد بازآفرینی استان اظهار داشت: خوشبختانه ما در حوزه های مختلف ظرفیت و توانمندیهای خوب و قابل استفاده ای داریم که می توانیم با یک باز نگری و برنامه ریزی کارشناسی شده دوباره آنها را بکار گرفته و مورد استفاده قرار دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی عنوان کرد: شرایط اعتباری موجود در کشور ما امکان ورود دولت به موضوعات کلان اجرایی و بزرگ را نمی دهد که بخواهیم شهرهای تازه بنا کنیم یا پروژ های بزرگ را در حوزه های مختلف از صفر تا صد پیش ببریم؛ امروز باید برای تحقق برنامه ها از ظرفیت های بخش خصوصی، سازمانهای مردم نهاد و از ظرفیت های موجود استفاده کنیم.

حق لطفی تاکید کرد: بازآفرینی تنها مربوط به بافت های ناکارآمد شهری نبوده و می تواند همه چیز را شامل شود.

وی گفت: گذشتگان ما برای احداث شهرها و راههایی که شهرهایشان را به هم ارتباط دهد مطالعات فراوان کرده اند و نتیجه ی آن هم چیزی است که ما هنوز به آن افتخار می کنیم.

حق لطفی تصریح کرد: متاسفانه در دهه های گذشته ما چشم خود را بر این ظرفیت ها بسته و تلاش کردیم که برنامه های خود را اجرایی کنیم که نتیجه اش آن چنان که باید و شاید نبوده است.

وی خاطر نشان کرد: استان قزوین با توجه به وجود باغهای سنتی، بافت های تاریخی ارزشمند، راهها و کاروانسراهای کهن و با سابقه، هویت و فرهنگ متمایز و غنی و البته توان بسیار بالا در حوزه های حمل و نقل، صنعت و کشاورزی ظرفیت قابل توجهی در اختیار ما قرار داده که باید از آن بهره گیری کرده و هرگونه برنامه ریزی برای ایجاد توسعه در استان را با بهره گیری از این بسترها و در جهت تقویت آنها قرار داد.

حق لطفی بیان کرد: چرا وقتی بافت هایی در درون شهرهایمان داریم که با کمترین هزینه و زمان بیشترین ظرفیت و ارزش افزوده را برای ما ایجاد می کند، در پی احداث شهرکها و نقاط شهری جدید باشیم.

وی همچنین اضافه کرد: چرا وقتی راههایی داریم که از بهترین و مناسب ترین شهرها عبور کرده و بیشترین نقاط شهری و روستایی را مورد پوشش قرار می دهد و ما می توانیم با بازنگری و بازآفرینی، دوباره آنها رابه چرخه اقتصاد و حمل و نقل وارد کنیم باید در پی احداث پروژه های راهسازی میلیاردی تازه باشیم.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری پایدار در پایان خاطرنشان کرد: ستاد بازآفرینی در سطح ملی، استانی و شهرستانی با هدف ارتقای قابلیت زیست پذیری و کیفیت زندگی شهری راه اندازی شده و از هرگونه طرح و برنامه ای که موجب تحقق این اهداف باشد با همه ظرفیت و توان حمایت می کند.

کد خبر 3908889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =