معاون وزارت علوم:

نگاه‌های علمی به مسائل کشور تقدم و حاکمیت پیدا کند

شناسهٔ خبر: 3914845 -
بوشهر - معاون اداری مالی و توسعه منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید نگاه‌های علمی به مسائل کشور تقدم و حاکمیت پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین امید ظهر چهارشنبه در اولین همایش ملی دانشگاه سبز که در بوشهر برگزار شد اظهار داشت: ما تکلیفامان در دانشگاه ایجاد الگوها و نمونه‌ها است که در حال انجام آن هستیم و وظیفه دولت است که این نمونه‌ها را در سطح ملی گسترش دهد.

وی اضافه کرد: اعتبار متمرکزی که تخصیص داده شده است باید اول سال ابلاغ شود و قطع یقین دانشگاه‌ها جهش بزرگی خواهند داشت؛ اینطور نباشد که بودجه آخر سال و یا ناقص ابلاغ و یا به صندوق های بازنشستگی داده شود.

معاون اداری مالی و توسعه منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: یکی از برنامه‌های وزارت علوم این است که همایش‌ها و فعالیت‌ها را در سطح کشور برگزار کنیم و این همایش به میزبانی استان بوشهر برگزار شد.

وی ادامه داد: در این سه چهار سال اقدامات بسیار خوبی در حوزه مدیریت سبز انجام شد و این همایش گزارشی است از این فعالیت‌ها. از یک کار ساده شروع کردیم، سر و سامان دادن به موتورخانه‌ها و تا اینکه الان در سراسر کشور در دانشگاه ها بحث انرژی‌های پاک و تجدید پذیر مطرح شده است.

امید افزود: امروز پرداختن به محیط زیست و دانشگاه سبز یک انتخاب نیست یک الزام است. سی و چند سال که بحث توسعه خوزستان مطرح بود از دانشگاه تهران خواستند نظرش را درباره توسعه استان بدهد، ما آن موقع پیشنهاداتی دادیم ولی برخلاف آنها عمل شد و الان باید هزینه‌های زیادی بدهیم برای کارهایی که باید می‌کردیم و نکردیم.

وی گفت: ما در وزارت علوم و دانشگاه‌ها در سه حوزه آموزش و پژوهش و ترویج و فرهنگ سازی وظیفه داریم که کار انجام بدهیم و تا نگاه‌های علمی به مسائل کشور تقدم و حاکمیت پیدا نکند اوضاع از این بهتر نخواهد شد.

معاون اداری مالی و توسعه منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: دانشگاه‌ها ظرفیت این را دارند که در سطح کلان مثل مدیریت سبز کمک کنند و اینکه چقدر از دستاوردهای این دانشگاه‌ها می‌شود استفاده کرد بر می‌گردد به اقدام و عمل در دولت که چقدر از این نظرات استفاده کند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 12 =