هشت روز زندانی شدن در یک سنگ هنری!

یک هنرمند فرانسوی در یکی از پروژه‌های هنری‌اش هشت روز خودش را میان یک سنگ غول‌پیکر زندانی کرد!

مجله مهر:‌ آبراهام پولنچیوال از هنرمنداهایی است که معمولا در کارهایش دست به جسارت می‌زند، اما احتمالا او در آخرین پروژه‌اش دست به کار عجیب و متفاوتی زده است. او به تازگی هشت روز را در یک سوراخ به شکل انسان در میان تخته‌ سنگ‌های غول پیکر که مُهر و موم شده‌اند، گذرانده است!

او هدف از این عمل غیر معمول را «پیدا کردن آن‌چه که در جهان است» توصیف کرده است. این هنرمند ۴۵ ساله در گالری توکیو در میان سنگی که تنها جای نشستن یک فرد را در خود دارد، نشسته بود و همراه خودش هم آب و غذای مورد نیاز را هم برده بود، تنها راه ارتباط او با دنیای بیرون مجرایی بود که برای تنفس از آن استفاده می‌کرد. البته مردمی که برای بازدید از گالری می‌آمدند هم می‌توانستند او را توسط دوربین‌های کوچکی که داخل سنگ قرار گرفته بود، ببیند و با این تجربه متفاوت از نزدیک روبرو شود.

آبراهام می‌گوید که زمان زیادی را صرف کرده تا از نظر ذهنی و جسمی برای این هشت روز حاضر شود و بتواند در فضای کوچک و بدون تحرک برای این مدت بنشیند. البته روانشناسی که برای این کار به او کمک می‌کرده، نگران این بوده که ابراهام ارتباط خودش با واقعیت را به دلیل تنهایی و ایزوله بودن از دست بدهد.

نکته جالب توجه این بوده که با وجود نگرانی آبراهام و دکترش برای بهم ریختن رابط‌های اجتماعی او با دیگر افراد جامعه بودند، بسیاری از مردم نگران دستشویی رفتن او بودند و همین موضوع حتی باعث به وجود آمدنجک‌هایی هم شده بود، البته آبراهام در این باره به یکی از رسانه‌ها گفته بود که همراه خودش بطری برای این‌کار به همراه دارد.

کد خبر 3916238

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =