فرهنگ نفی استعمال مواد مخدر باید در خانواده ها نهادینه شود

سراب - فرماندار شهرستان سراب بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ نفی استعمال مواد مخدر در خانواده ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش بررسی آسیب های اجتماعی مصرف مواد مخدر در حالی پیش از ظهر شنبه با حضور مسئولان و مدیران دستگاه های مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخدر و نیز نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در این شهرستان برگزار شد که نقش خانواده ها برای کاهش اعتیاد به موادمخدر در جامعه و برنامه ریزی دشمن برای  استفاده از این معضل برای ضربه زدن به کشور از موضوعات مطرح شده در این همایش بود.

لزوم نهادینه سازی فرهنگ نفی استعمال مواد مخدر در خانواده ها

فرماندار سراب در این همایش با اشاره به آسیب های اجتماعی ناشی از مصرف مواد مخدر در جامعه امروزی گفت: جامعه و خانواده ها نباید در برابر مصرف مواد مخدر و شیوع فرهنگ مصرف این مواد خانمانسوز سکوت کنند.

داود گرشاسبی در ادامه خاطر نشان کرد: تمام تلاش ها باید معطوف به نهادینه شدن فرهنگ مبارزه با مواد مخدر باشد زیرا فرهنگ سازی تنها راهکار برای پیشگیری و مبارزه با این بلای خانمان سور است.

وی همچنین اظهار داشت: شیوع مواد مخدر در جامعه زنگ خطری برای همه خانواده هاست و اگر بی تفاوتی در این زمینه حاکم شود، به طور حتم روزی این بلای بنیان کن سراغ همه خانواده ها خواهد بود و متاسفانه در آن زمان پیشگیری سخت خواهد بود.                                                                

فرماندار سراب تاکید کرد: متاسفانه ریشه بسیاری از بزه کاری ها و معضلات و آسیب های اجتماعی به مواد مخدر برمی گردد و بر همین اساس فرهنگ نفی استعمال مواد مخدر در جامعه باید ابتدا در خانواده ها نهادینه شود.

مواد مخدر سوغات استکبار برای مردم ایران

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: ریشه ورود مواد مخدر افیونی به کشور، به شرکت ها و کمپانی های تحت نفوذ دولت انگلیس برمی گردد و این کشور استعمارگر برای تخدیر ملت ها و استیلا بر مردم و منابع ملت ها، مصرف مواد مخدر را در کشورها رواج داده است.

یوسف داودی با اشاره به آسیب های اجتماعی مصرف مواد مخدر به جامعه تصریح کرد: این مواد که متاسفانه هر روز با رنگ و لعاب جدید و عامه پسندی به مردم ارایه می شود، بنیان های فکری و اجتماعی جامعه را هدف قرارداده است.

کد خبر 3916723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =