ایثار اصلی ترین و بارزترین نشانه یک گزینش گر

مشاور رسانه و روابط عمومی هیأت عالی گزینش کشور گفت: ایثار اصلی ترین و بارزترین نشانه یک گزینش گر است.

بهزاد یعقوبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره نشست هم اندیشی درراستای ایجاد فرصت برای تبادل نظر درخصوص تقویت و هرچه بهتر شدن اهداف دبیرخانه و صمیمی ترن شدن اعضای هیئت مرکزی هیئت عالی گزینش کشور گفت: کار گزینش، کار حساسی است چرا که به تعبیری دو لبه تیز دارد. یک لبه مسئولیت نسبت به جامعه است برای جذب نیروی انسانی شایسته و متعهد برای ورود به بدنه مدیریتی کشور و لبه دیگر با آبروی افراد سر و کار دارد.

دبیر هم اندیشی اعضای هیئت مرکزی هیئت عالی گزینش کشور افزود: باید طوری عمل کنیم که به حیثیت افراد لطمه و آسیبی نرسد.

مشاور امور رسانه و روابط عمومی این هیأت ادامه داد: یکی از اهداف هیات عالیه برگزاری این دست از همایش ها و نشست های تخصصی است. البته اهدافی که ما دنبال می کنیم موضوعات ارتقاء کیفیت، آموزشی تخصصی، حذف سلیقه شخصی، قانونگرایی، وحدت رویه و شفاف کردن امر گزینش است.

یعقوبی تاکید کرد: البته در مسیر پاسخگو بودن و مسئولیت پذیر بودن هم قدمهای خوبی برداشته ایم.

وی گفت: در این مراسم کلیه اعضاء هیت مرکزی‌های گزینش شرکت کردند که طبق یک شاخصه تعیین شده، از هر هیئت مرکزی یک گزینشگر نمونه معرفی شده و از آنها تقدیر شد، از نگاه ساختار استخدامی آقای جمشید انصاری معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور و از نگاه آقای مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور، مسائل و مبانی حقوقی بحث گزینش پرداخته و رسیدگی شد، جناب آقای مسجد جامعی نیز از نگاه اخلاق و اخلاق مداری در گزینش به طرح موضوع پرداختند. همچنین اسدالله وطنی، دبیر هیئت عالی گزینش کشور در خصوص قانون گرایی و نظارت پذیر و پاسخگوبودن تاکید داشتند.

یعقوبی با بیان اینکه جلسه در تاریخ ۹۵/۱۲/۱۰ در ساعت ۹:۳۰ صبح روز سه شنبه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: علت انتخاب این فضا این بود که شهداء الگویی هستند که یاد و خاطره آنها برای تقویت ایثار و مردانگی لازم است. ایثار اصلی ترین نشانه یک گزینشگر است، چرا که اگر گزینشگر ایثار نداشته باشد دوامی نیز نخواهد داشت. ما از این جهت این مراسم را در این مکان برقرار کردیم تا از معنویت این فضا نیز بهره‌مند گردیم.

گفتنی است اسداله وطنی دبیر هیات عالی گزینش کشور در خصوص کارگروه های تشکیل شده در هیات عالی گزینش عنوان کرد کارگروه های تحقیق، مصاحبه و ضوابط و معیارهای گزینش انجام شده و برای تصویب تغییرات باید در هیات عالی گزینش  کشور مطرح شود.

کد خبر 3919873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =