زمینه برای ایجاد نشاط در بین مردم چهارمحال و بختیاری فراهم شود

شهرکرد- رئیس انجمن آسیب شناسی اجتماعی کشور گفت: زمینه برای ایجاد نشاط و امید در بین مردم چهارمحال و بختیاری فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کوروش محمدی ظهر چهارشنبه در ستاد آسیب های اجتماعی استان اظهار داشت: از عوامل ساختاری شکل گیری عدم تعادل می توان به توزیع نامتناسب منابع و فرصت ها در کشور، رشد سریع بیکاری در مناطق دور، ضعف امنیت و گسترش آسیب های اجتماعی و مهاجرت گسترده مداوم به مناطق برخوردار اشاره کرد.

وی گفت: استان چهارمحال و بختیاری در حوزه کاهش طلاق و سرقت جز رتبه های برتر در کشور محسوب شده است، اما آمار خودکشی در این استان نسبت به میانگین کشور وضعیت مطلوبی ندارد.

رئیس انجمن آسیب شناسی کشور تصریح کرد: در سال گذشته نه هزار و ۷۸۰ مورد ازدواج و یک هزار و ۳۱۹ مورد طلاق در چهارمحال و بختیاری صورت گرفته است.

محمدی افزود: از علل افزایش توسعه حاشیه نشینی اجتماعی در همه اقشار و توسعه تعمیق عدم تعادل ها به قطبی شدن اقتصاد کشور، استقرار دیرپای فقر در مناطق محروم، توسعه ناامنی در مناطق فقیر، تعمیق فقر و از دست رفتن امید به بهبود و شرایط در بین مردم و مهاجرت گسترده در بین همه اقشار می توان اشاره کرد.

وی تاکید کرد: مدیریت اجرایی مشارکت جو و مداخله گر، نظام پایش و نظارت، نظام متمرکز و آمار و اطلاعات در جامعه کم رنگ است و همچنین بی تکلیفی مشارکت نهاد ها و دستگاه ها و بی سامانی اقتصادی و اجتماعی در کشور وجود دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری بین ۱۳ تا ۲۰ درصد است در این زمینه این استان نسبت به دیگر استان های کشور از وضعیت نسبتا مطلوبی برخوردار است اما نشاط و امید مردم استان چهارمحال و بختیاری وضعیت خوبی ندارد.

کد خبر 3921068

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =