هیچگاه در گزینش وارد حریم خصوصی افراد نمی شویم

خرمشهر - مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان گفت: در گزینش فرهنگیان استان هیچگاه وارد حریم خصوصی افراد نمی شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد عباسی شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه تخصصی برای گزینشگران آموزش و پرورش خوزستان در خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تجسس هم از نظر شرعی و هم قانونی حرام است و در کار گزینش تحقیق و مصاحبه بدون تجسس در حریم شخصی افراد و طبق قانون گزینش انجام می شود.

وی با اشاره به قوانین گزینش نیروی انسانی در آموزش و پرورش توضیح داد: شرایط ثابت و عمومی و ملاک های تقدم در گزینش افراد لحاظ می شود که تاکنون تغییری در این شرایط ایجاد نشده است.

مدیر هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه به آزمون استخدامی اخیر آموزش و پروش خوزستان هم اشاره و بیان کرد: بخشی از استخدام های آموزش و پرورش جذب نیروی پیمانی است که به صورت آزمون برگزار می شود و در مدت اخیر هم حدود ۴۰۰ نفر به صورت تکمیل ظرفیت اعلام شدند که باید  مصاحبه تخصصی آنها انجام شود و بعد از اعلام یک برابر ظرفیت و نتیجه نهایی کار گزینش این افراد آغاز می شود.

عباسی زمان دقیقی برای اعلام نتایج گزینش اعلام نکرد و گفت: اکنون مراحل مصاحبه تخصصی توسط حوزه نیروی انسانی و امور استخدامی در حال انجام است که بعد از پایان کار و معرفی افراد انتخاب شده، مراحل گزینش که شامل مصاحبه و تحقیق است در مدت زمان محدود و تعیین شده انجام می شود.

وی ادامه داد: در زمان گزینش ضوابط آن که شامل شرایط عمومی و ملاک های تقدم است و منجر به انتخاب اصلح می شود در مورد افراد انتخاب شده اعمال خواهد شد و به خاطر داشتن نقش الگویی در صورت احراز شرایط تقدم، به عنوان معلم تاییده می گیرند.

مدیر هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به برگزاری دوره تخصصی برای گزینشگران خرمشهر برگزاری این دوره ها را با توجه به جذب نیروهای جدید در این مجموعه امری ضروری دانست و بیان کرد: گزینش آموزش و پرورش با پرونده های زیادی که شامل تبدیل وضعیت ها و موضوع آزمون های استخدامی دانشگاه فرهنگیان و نیروهای پیمانی مواجه است و به خاطر نقش الگویی معلمان باید بهترین ها انتخاب شوند.

عباسی به تشریح جزئیات برگزاری این دوره آموزشی پرداخت و گفت: این دوره شامل دو دوره آموزشی فرآیند بازرسی در گزینش و روانشناسی اجتماعی در گزینش است  و دو کارگاه عملی تحقیق و مصاحبه نیز در راستای انتظارات هیئت مرکزی وزارت که مبنی بر توجه به آموزش همکاران است، برگزار شد.

وی افزود: این دومین دوره در طول امسال است که دوره نخست در دزفول برگزار شده و دوره دوم آن با توجه به اهمیت کار گزینش و لزوم آموزش در این حوزه، در خرمشهر و برای مجموعه گزینش استان خوزستان برگزار شد که به انتخاب خوب در گزینش کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دوره تخصصی گزینشگران آموزش و پرورش خوزستان در قالب دوره های ضمن خدمت از روز دوشنبه و به مدت سه روز برگزار شد.

حضور ناظران از  وزارت آموزش و پرورش و برگزاری برنامه های فرهنگی جانبی همچون حضور در یادمان های دفاع مقدس خرمشهر از جمله برنامه های اجرا شده در حاشیه این دوره آموزشی بوده است.

کد خبر 3921379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =