کسب رتبه اول شادگان در بهره برداری از آبزیان، پرورش گاو و باغداری

شادگان - معاون فرماندار شادگان گفت: شهرستان شادگان در بهره برداری از آبزیان، پرورش گاو و گوساله و باغداری در سطح استان رتبه اول را کسب کرده است.

 نعمت اله آلبوغبیش در گفتگو با خبرنگار مهر، از کسب رتبه اول شادگان در بهره برداری از آبزیان، پرورش گاو و گوساله و باغداری در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: بر اساس رتبه بندی شهرستان های استان خوزستان از منظر برخی شاخصهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منتشر شده توسط سازمان برنامه و بودجه استان در پاییز سال ۹۵، شهرستان شادگان در بهره برداری از آبزیان، پرورش گاو و گوساله و باغداری در سطح استان رتبه اول را کسب کرده است.

وی تصریح کرد: شهرستان شادگان با در بر گرفتن ۳۲/۲۹ درصد از کل اراضی باغی استان خوزستان در رتبه اول قرار گرفته و شهرستان های  آبادان با ۱۲/۲۱ درصد، دزفول ۱۲/۱۶ درصد و کارون ۷/۲۵ درصد  به ترتیب در رتبه های  بعدی قرار دارند.

معاون فرماندار شادگان افزود: سهم شهرستان شادگان از بهره برداری باغداری با ۱۶/۴۴ درصد در سطح استان رتبه اول و آبادان با ۱۲/۵۴ درصد در رتبه دوم قرار دارد.

آلبوغبیش عنوان کرد: سهم این شهرستان از بهره برداری از آبزیان با ۱۹/۷۱ درصد در سطح استان رتبه اول و خرمشهر ۱۴/۶۷ درصد،  شوشتر ۱۲/۶۶ درصد، شوش ۱۲/۲۴درصد،  کارون ۱۱/۸۶ درصد،  دزفول  ۹/۵۹ درصد و  اهواز  ۵/۵۳ درصد به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

معاون فرماندار یادآور شد: سهم شهرستان شادگان از گاو و گوساله استان ۱۱/۲۴ درصد رتبه اول، از دام سنگین ۱۰/۱۵ درصد رتبه دوم بعد از شوش و از گاومیش ۵/۹۷ درصد بعد از شهرستان های دزفول،  شوش،  اهواز،  شوشتر، دشت آزادگان و کارون رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.

کد خبر 3923046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =