تشکیل جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرسنندج تنها باحضوریک عضو

سنندج - جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرسنندج که دارای هفت عضو شورا و تعدادی اعضای حقیقی است، در شرایطی برگزار شد که تنها رئیس جلسه و یکی دو مهمان دعوت شده در آن حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج شامگاه یکشنبه با دستورکار برنامه های فرهنگی عید نوروز با حضور تنها یک عضو آن هم رییس جلسه تشکیل شد.

این جلسه کمسیون فرهنگی هم مانند سایر جلسات شورا با حاشیه همراه بود، البته با این تفاوت که در دیگر جلسات سخنان و گفته ها و کشمکش های اعضا حاشیه ساز بود و این بار صندلی های خالی آنها حاشیه سازشد.

کمیسیون فرهنگی دارای هفت نفر عضو است که به غیر از رییس آن، دیگر اعضای این کمیسیون بدون اعلام قبلی در این جلسه حضور پیدا نکردند و همین مسئله موجب شد مدعوین یک ساعت منتظر حضور این اعضا شوند که متاسفانه تا پایان جلسه هم هیچ کدام حضور نیافتند.

معاون فرهنگی وامور اجتماعی شهرداری سنندج و مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری سنندج دو مهمان دعوت شده به این جلسه بودند تا برنامه های شهرداری در ارتباط با عید نوروز را ارائه دهند.

علی رغم شرکت نکردن اعضا، رییس کمیسیون جلسه را تشکیل داد و این جلسه فرهنگی ۴۰ دقیقه به طول انجامید و در پایان هم دو مصوبه از جمله برگزاری شب شعر و اجرای ۱۰ روز ویژه برنامه نوروزی در سطح شهر داشت واین در حالی است که براساس بند دو ماده ۱۴ قانون تشکیلات شوراهای اسلامی جلسات کمیسیمون با حضور حداقل دو سوم اعضاء رسمیت می یابد و تصمیمات با رای اکثریت مطلق اعضاء حاضر اتخاذ می شود.

سوالات زیادی ذهن را در ارتباط با شرکت نکردن ۶ عضو دیگر این کمیسیون به ذهن متبادر می کند، اینکه آیا مسائل فرهنگی برای  اعضای شورا مهم نیست یا اینکه درگیر کارهای تبلیغاتی برای انتخابات اردیبهشت ماه شدند که نتوانستند در دو جلسه متوالی این کمیسیون حضور پیدا کنند،

ناگفته نماند که طی دو سه ماه اخیر، غیبت اعضای شورا تنها مختص به این کمیسیون نبوده و در بسیاری از جلسات و کمیسیون های دیگر این اتفاق افتاده است که براساس ماده ۲۶ قانون تشیکلات شوراهای اسلامی عضوی که شش جلسه متوالی و یا دوازده جلسه غیر متوالی  از اوقات رسمی شورا و کمیسیون را بدون عذر موجه به تشخیص شورا در یک سال غیبت نماید موضوع برای سلب عضویت وی به هیئات حل اختلاف موضوع ماده ۸۲ قانون شوراهای اسلامی کشور ارجاع خواهد شد.

اجرای ویژه برنامه های نوروزی به مدت ۱۰ روز درسنندج

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج در این جلسه با اشاره به اینکه امسال برنامه های نوروزی نسبت به سال گذشته گسترش پیدا کرده است، گفت: امسال علاوه بر آبیدر در نواحی منفصل شهری نایسر و شهرک بهاران هم ویژه برنامه نوروزی اجرا خواهد شد.

اسعد فتاحی عنوان کرد: در پارک ۲۸ دی آبیدر به مدت ۶ روز و چهار روز هم در نواحی منفصل شهری و شهرک بهاران اجرای ویژه برنامه نوروزی خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط مالی نامناسب شهرداری، امسال سعی می کنیم برای اجرای برنامه های نوروزی از ظرفیت اسپانسرها استفاده کنیم و امیدواریم لااقل ۵۰ درصد برنامه ها را با کمک اسپانسر اجرا کنیم.

برگزاری شب شعر در پردیس سینما بهمن سنندج

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار سنندج در این جلسه با اشاره به آسیب شناسی  انجام شده در ارتباط با ویژه برنامه های نوروزی سنوات گذشته در این شهر، گفت: براساس این آسیب شناسی تعداد روزهای برگزاری این برنامه ها برروی کیفیت آنها بسیار تاثیرگذار بوده به گونه ای که هرچقدر تعداد این روزها بیشتر بوده موجب ایجاد خستگی عوامل برگزاری و در نتیجه کاهش کیفیت بودیم.

سرکوت نجفی اضافه کرد: در صورت تایید شورای تامین استان کردستان، امسال در نواحی منفصل شهری هم ویژه برنامه نوروزی اجرا خواهیم کرد که این مهم علاوه بر رضایت مردمی موجب برقراری عدالت شهری هم خواهد شد.

وی از برگزاری شب شعری در مورخ ۲۵ اسفندماه امسال خبرداد و اظهار داشت: این شب شعر با مشارکت تمامی انجمن های ادبی سطح شهر در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: از آنجا که شعر جایگاه ویژه ای در فرهنگ ما دارد تصمیم به برگزاری چنین محفلی با حضور تمامی علاقمندان به این حوزه گرفتیم.

۶۰ المان موضوعی همزمان با ایان نوروز در سنندج نصب می شود

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری سنندج هم در این جلسه گفت: مجموعه شورای اسلامی و شهرداری در یک سال اخیر زحمات زیادی کشیدند و کارهای فراوانی را هم انجام دادند.

هه تاو فریدونی بیان کرد: مردم توقع زیادی از ما برای زیباسازی شهر به ویژه در ایام نوروز دارند لذا برای برآورده کردن بخشی از خواسته ها و توقعات مردم و همچنین در راستای عمل به وظایفمان اقدام به طراحی المان های موضوعی کرده ایم.

وی اضافه کرد: بالغ بر ۶۰ المان موضوعی متناسب با فرهنگ منطقه طراحی و ساخته شده است که از ۲۵ اسفندماه اقدام به نصب آنها در نقاط مختلف سطح شهر سنندج خواهیم کرد.

این روزها دلمشغولی اعضای شورای اسلامی شهر به جای حضور در جلسات برای برنامه ریزی های مختلف شهری، بیشتر مربوط به تبلیغات برای حضور در انتخابات اردیبهشت  ماه سال آینده است و به همین دلیل جلسه کمیسیون فرهنگی نیز در غیاب اعضا برگزار شد.

کد خبر 3924411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =