بهره برداری از ۳ تونل مهم و بزرگ در راههای شمال

آمل - وزیر راه و شهرسازی گفت: سه تونل بزرگ و مهم تا پایان سال جاری در محورهای شمال افتتاح و بهره برداری می شود که سهم زیادی در کاهش بار ترافیک دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی صبح جمعه در حاشیه مراسم افتتاح تونل آبشار در محور هراز در گفتگو با خبرنگاران راههای منتهی به شمال از پرترافیک ترین راههای ایران است و در ایام تعطیلات مردم با گذر از آن به شمال سفر می کنند افزود: فعال کردن محورها از نظر توریستی، حمل و نقل و کریدور جنوب به شمال ایران حائز اهمیت است و تاپایان سال دو تونل دیگر شمال تونل شیرگاه و منجیل افتتاح می شود.

وی اظهار داشت: از جمله محورهای مهم، جاده هراز است و یکی از اولویت های مهم، تونل آبشار است و این تونل به صورت سازه یکپارچه اجرا و افتتاح شد و قطعه بعدی از تونل آبشار تا لاسم به طول پنج کیلومتر نیز تا پایان بهار سال آینده تکمیل می شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از تونل آبشار تا آمل حدود ۵۵ کیلومتر از ۱۱۰ کیلومتر چهاربانده و بهره برداری شد و تا تابستان سال آینده ۱۲ کیلومتر افتتاح می شود.

آخوندی یادآور شد: همچنین برای فاز از لاسم تا بایجان نیز پیمانکار انتخاب شد و عملیات اجرایی آن در سال ۹۶ آغاز می شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جاده هراز پروژه سخت مهندسی ایران است پیشرفت این پروژه را ۵۲ درصد اعلام کرد و گفت: تونل شیرگاه نیز از دیگر پروژه هایی است که تا آخر سال بهره برداری می شود.

وی درباره تونل منجیل قزوین به رشت گفت: این طرح نیزتا پایان سال بهره برداری می شود.

وی با بیان اینکه ژئوتونل کار بسیار سختی است گفت: همه تونل ها در محورهای شمال در دست اجرااست و امیدواریم بهره برداری آن گشایشی در رفع ترافیک باشد.

وزیر راه و شهرسازی، گفت: امسال بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای محور هراز هزینه شده است.

کد خبر 3928322

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =