هزینه درحوزه خدمات ایمنی نوعی سرمایه‌گذاری است

همدان - معاون امور عمرانی استاندار همدان گفت: هزینه در حوزه خدمات ایمنی و تجهیزات آتش‌نشانی نوعی سرمایه‌گذاری است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا عراقی عصر دوشنبه در آیین افتتاح ایستگاه مرکزی شهدای آتش‌نشان در همدان خواستار تقویت تجهیزات آتش‌نشانی همدان شد و گفت: هزینه در حوزه خدمات ایمنی و تجهیزات آتش‌نشانی نوعی سرمایه‌گذاری است و سبب ارتقای سطح ارائه خدمات به شهروندان می‌شود.

وی با بیان اینکه از این پس تمام آتش‌نشان‌ها بدون در نظر گرفتن سطح تحصیلات حقوق یکسانی دریافت می‌کنند، عنوان کرد: نیروهای خدمات شهری همدان باید در ایام نوروز آماده‌باش کامل باشند.

برنامه ریزی برای میزبانی مناسب از مسافران انجام شده است

معاون امور عمرانی استاندار همدان بابیان اینکه ستاد اجرایی خدمات سفر استان همدان فعالیت خود را برای ارائه خدمات مناسب به مسافران آغاز کرده است تا میزبان خوبی برای گردشگران باشد، گفت: برنامه ریزی برای میزبانی مناسب از مسافران انجام شده است.

شهردار همدان نیز بر ضرورت بازآموزی و آموزش‌های آتش‌نشانی تاکید کرد و گفت: بهره‌مندی از مرکز علمی کاربردی آتش‌نشانی همدان باید مورد توجه قرار گیرد.

مصطفی رسولی با تاکید بر اینکه باید از آتش‌نشانی سنتی خارج شد و آتش‌نشانی علمی و کاربردی را ترویج داد، گفت: سطح دانش آتش‌نشانان باید به سطح دانشگاهیان برسد.

وی با بیان اینکه حادثه ساختمان پلاسکو سبب توجه بیشتر به مقوله تأمین تجهیزات آتش‌نشانی شد، عنوان کرد: زیرساخت‌های آتش‌نشانی همدان ارتقا یافته و ساخت ۲ ایستگاه آتش نشانی در همدان در دستور کار است.

ایمن‌سازی نقاط حساس و بافت فرسوده شهر همدان

شهردار همدان ایمن‌سازی نقاط حساس و بافت فرسوده شهر همدان را از مهمترین برنامه‌ها عنوان کرد.

رئیس شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه تاب‌آوری شهر باید از سوی سازمان آتش‌نشانی مورد توجه قرار گیرد، گفت: همدان به عنوان پایلوت شهر سبز شناخته شده و باید در مقایسه با سایر شهرها پیشرفته‌تر باشد.

رضا میرزایی با بیان اینکه برخی سنگ‌اندازی‌ها  طی سه دهه گذشته به همدان آسیب زده است، گفت: باید همدان را با توجه به شأن آن توسعه داد.

رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه تکمیل ایستگاه های آتش نشانی همدان باید در شورای پنجم تعیین تکلیف شده و به نتیجه برسد، افزود: همدان به اندازه شهرهای ۲۰ هزار نفری کنارگذر ندارد و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان نیز با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز آتش‌نشانی همدان در دستور کار شهرداری بود، گفت: ارائه خدمات با راه‌اندازی این مرکز مطلوب‌تر خواهد بود.

سازمان آتش نشانی ۴۴ وظیفه دارد

محمدرضا بیاناتی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی ۴۴ وظیفه دارد، عنوان کرد: روزانه ۴۰۰ تماس با سازمان آتش‌نشانی برقرار می‌شود که به طور میانگین ۱۲ تماس منجر به  عملیات می شود.

وی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری ۹۷۹ عملیات امداد و نجات و ۱۲۹ عملیات احتیاط حریق توسط آتش نشانی همدان انجام شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۷۰ هزار و ۶۳۶ نفر آموزش‌های لازم را فراگرفته اند، گفت: از ابتدای سال جاری ۵۷۵ پروانه ایمنی برای ساختمان های همدان صادر شده است.

کد خبر 3931809

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =