رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

۸۸ هزار متر به فضای عمرانی در حوزه بهداشت خراسان شمالی افزوده شد

شناسهٔ خبر: 3932675 -
بجنورد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: طی سه سال اخیر ۸۸ هزار مترمربع به فضای عمرانی در حوزه بهداشت، درمان و آموزش استان اضافه‌شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم گلمکانی بعدازظهر سه‌شنبه در آیین افتتاح چند طرح بهداشتی و درمانی خراسان شمالی که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: تا قبل از دولت یازدهم، فضای بهداشتی، درمانی و آموزشی استان ۱۱۷ هزار مترمربع بود.

گلمکانی افزود: در دولت تدبیر و امید به میزان ۷۵ درصد از تمام فضاهای بهداشتی و درمانی که طی ۵۰ سال اخیر در خراسان شمالی وجود داشته است، فضا به بهره‌برداری رسیده یا تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به به‌کارگیری یک هزار و ۸۴ نیروی فنی در دولت یازدهم، عنوان کرد: ۸۳ درصد از این نیروها فنی هستند.

وی با تأکید بر اینکه در چند سال اخیر حوزه بهداشت و درمان خراسان شمالی در زیرساخت با تحول روبرو بوده است تصریح کرد: آموزش و پژوهش زمانی فراهم می‌شود که زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یکی از معضلاتی که دانشگاه با آن روبرو است را تأخیر در پرداختی‌های بیمه عنوان کرد.

گلمکانی اظهار کرد: در شرایط سختی طرح تحول سلامت را به دلیل رضایت مردم ادامه می‌دهیم که با پرداختی‌های عقب‌مانده همکاران مواجه هستیم.

این مسئول تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی توانسته است با تجمیع منابع بسیاری از مطالبات همکاران ازجمله پزشکان و پرستاران را پرداخت کند.

وی با اشاره به هزینه کرد ۱۰۰ درصدی منابع اسناد خزانه اسلامی به میزان ۲۸۰ میلیارد تومان، عنوان کرد: از اسناد بخش ملی خزانه اسلامی نیز ۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با برشمردن طرح‌هایی که امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد بیان کرد: زمینه‌های مناسبی برای جهش در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ایجادشده است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 12 =