۷۶۷ ناظر کشاورزی در کرمانشاه جذب کردیم/ ظرفیت سازمان اشباع شد

کرمانشاه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تاکنون ۷۶۷ ناظر کشاورزی در استان کرمانشاه جذب کردیم و جایی برای نشستن کارمند نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو شهبازی امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص بحث استخدام ناظرین جهاد کشاورزی اظهار داشت: در مرحله نخست تعداد ۵۶۷ نفر در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه جذب شدند و در مرحله دوم نیز دویست نفر بکارگیری شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در مجموع ۷۶۷ نفر از ناظرین در جهاد کشاورزی استان بکارگیری شدند، افزود: در این بخش کرمانشاه رتبه دوم کشوری را دارد.

شهبازی بابیان توضیحات بیشتر گفت: در مجموع ده هزار نفر از میان ۱۴ هزار نفر واحد شرایط جذب شدند، افزود: بحث های آموزشی، مقالات علمی و تألیفات، مدارک تحصیلی لیسانس ده درصد، فوق لیسانس بیست درصد و دکتری بیست و پنج درصد به عنوان آیتم های امتیازات لحاظ شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیان کرد: علی رقم اینکه در مرحله اول جذب تعدادی از افراد مدرک فوق دیپلم داشتند اما سخت گیری نکردیم.

شهبازی بیان کرد: در مرحله دوم دویست نفر از ناظرین جذب شدند و مابقی را ذخیره گذاشتیم و اعلام کردیم اگر استان های دیگر جذب نکردند آن سهمیه را به ما اضافه کنند.

وی بااشاره به اینکه با وجود استخدام ناظران اما تنها تجمع ناظران جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی را شاهد هستیم، گفت: از مجموع دویست نفر ناظر تعداد صد و ده نفر خانم هستند، این افرادی که جذب شدند کارمند جهاد کشاورزی هستند اما طبق قانون به مدت ده سال در پایین ترین پست سازمانی قرار میگیرند و از امروز دویست نفر ناظر جذب شده مشغول بکار می‌شوند.

شهبازی با بیان اینکه هم اکنون پست سازمانی خالی در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نداریم، افزود:  در بخش های مختلف با چالش جدی کمبود نیرو مواجهیم.

شهبازی با بیان اینکه سهمیه استان برای استخدام ۳۵۰ نفر اما تعداد جذب شده بیش از دو برابر شد، افزود: ظرفیت ما برای استخدام کارمند اشباع شده و جا برای نشستن کارمند دیگر نداریم.

وی تأکید کرد: ظرفیت صندلی های سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برای استخدام کارمند اشباع شده و تا بیست و پنج سال دیگر نیازی به نیروی اداری نداریم.

شهبازی افزود: ظرفیت. دانشگاه ها در رشته کشاورزی ده برابر نیاز کارمند اداری است اما در بخش کشاورزی نیاز به سرمایه‌گذاری داریم، افراد جذب شده برای بحث نظارت همه جانبه بر محصولات و ارتقأ بهره وری آب بکار گیری میشوند، به هرکدام ۲۵۰ کشاورز و برای هرکدام ۵ روستا با مزرعه و مشخصات دادیم تا نظارت داشته باشند و عملکرد هم خوب بوده و شاهد افزایش بهره وری بودیم.

کد خبر 3933533

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =