امام جمعه مشهد:

شاهد انحراف از اقتصاد مقاومتی بوده ایم

شناسهٔ خبر: 3934742 -
مشهد- امام جمعه مشهد با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی تنها به عملکرد دولت وابسته نیست گفت: البته وظیفه دولت در این میان سنگین است و متاسفانه شاهد انحراف از اقتصاد مقاومتی بوده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد، به ارزیابی تحقق شعار سال ۹۵ پرداخت و بیان کرد: مقام معظم رهبری در ابتدای سال، با قاطعیت و جدیت اصرار بر اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی داشتند و امروز که جمعه آخر سال است، باید ارزیابی کنیم که آیا کارنامه ما در این حوزه مورد تایید مقام معظم رهبری بوده یا خیر؟

امام جمعه مشهد تاکید کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی تنها به عملکرد دولت وابسته نیست و به همه مردم ارتباط دارد، زیرا همه باید بگوییم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی چه کرده ایم و قوه مقننه و مجلس شورای اسلامی نیز باید بگویند چه مقدار توانسته اند مدیریت اقتصادی کشور را در عرصه اقتصاد مقاومتی به انجام رسانند.

 علم الهدی تصریح کرد: البته وظیفه دولت در این میان سنگین است زیرا مدیریت اقتصادی کشور به عهده قوه مجریه بوده و آنها نیز باید کارنامه خود در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی را به مردم ارائه نمایند که طی ماههای گذشته متاسفانه شاهد انحراف از اقتصاد مقاومتی بوده ایم.

تاکید دولت بر فروش نفت خام

امام جمعه مشهد در ادامه خاطرنشان کرد: امسال دولت بر فروش نفت خام اصرار داشت اما رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کردند باید روی فرآوری نفت کار کنیم، نه اینکه پول فروش نفت را ببریم وکالا خارجی بخریم تا تولید داخلی و اشتغال جوانان کشور در خطر قرار گیرد.

علم الهدی تاکید کرد: بزرگ نمایی اثر تحریم بر کشور در تضاد با اقتصاد مقاومتی است زیرا در کشوراستعدادهای داخلی زیادی داریم که می توانیم با تکیه بر آنها مشکلات را حل کنیم.

وی با اشاره به توافق هسته ای ایران و کشورهای ۵+۱ گفت: قرار بود با این توافق تحریم های جدیدی وضع نشود اما متاسفانه باید بگوییم جنایات دشمن در دو سال گذشته با  ۳۸ سال قبل از آن برابری می‌کند.

عضو مجس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اگر امروز در عرصه دفاعی توانسته ایم دست آوردهای خوبی داشته باشیم به علت اتکا به توان داخل بوده و در عرصه اقتصادی نیز باید اینگونه رفتار کنیم نه اینکه حتی دستگاه های دولتی ما بروند و کالای خارجی وارد کنند.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: در حوزه نفت و گاز چرا باید با وجود توانمندی های داخلی برویم و پیمانکار خارجی بیاوریم واین اقدام نیز مخالف با سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: چگونه است که به مردم گفته می شود لباس خارجی نخرید اما از آن طرف « پورشه» چند صد میلیونی وارد کشور می‌شود و یا به دنبال ایجاد فروشگاههای بزرگ خارجی در کشور هستند که این اقدامات در واقع ترویج فرهنگ تجمل پرستی است.

علم الهدی تاکید کرد: نماز جمعه محل طرح مطالبات رهبری است وما به دنبال مقابله با دولت نیستیم، اما اینگونه اشکالات وجود دارد که البته به نمایندگان مجلس نیز بازمی گردد که چرا نظارت لازم را انجام نداده اند.

بهر مندی از سخنان اول سال رهبرمعظم انقلاب

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سخنرانی روز اول سال مقام معظم رهبری در مشهد اشاره و اظهارکرد: نوروز  مشهد با دیگر شهرهای کشور متفاوت است زیرا در کنار امام رئوف سال جدید را آغاز کردن و تجدید بیعت با رهبری لطف دیگری دارد.

وی افزود: امسال نیز همچون سال های گذشته در روز اول فروردین گوش به سخنان رهبری فراخواهیم داد و از رهنمودهای ایشان که ترسیم کننده مسیر سال آینده است بهره می بریم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 8 =