سهم استانهای نفت خیز و گاز خیز سه درصد شد/حلالیت می طلبم

بندرعباس - نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس گفت: با تصویب مجلس سهم استانهای نفت خیز و گاز خیز از دو درصد به سه درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد مرادی پیش ازظهر شنبه در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی و جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان گفت: رویکردی نمایندگان مجلس کمک به دولت است، به گونه ای حرکت می کنیم که از ظرفیت مجلس برای پیشبرد اهداف دولت و نظام بهره بگیریم. در بودجه سال ۹۶افزایش درآمدها و بودجه های استانی مدنظر بود.

وی با اعلام اینکه سهم دو درصد مناطق نفت خیز و گاز خیز در برنامه توسعه ششم و بودجه سال ۹۶، به سه درصد رسید عنوان کرد: پیش از این سالیانه ۸۵ میلیارد تومان به استان اختصاص می یافت. از این پس این رقم به ۱۷۵ میلیارد تومان می رسد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس اظهارداشت: از محل صندوق توسعه ملی ۱۰۰میلیون دلار به صدا و سیما، ۳۰۰ میلیون دلار به ابیاری تحت فشار، ۳۰۰ میلیون دلار به آب روستایی و توسعه شبکه ها اختصاص یافت.

وی با اعلام اینکه در سال ۹۶ بودجه دو هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی برای توسعه آموزش به وزارت آموزش و پرورش اختصاص خواهد یافت، بیان داشت: مازاد بر پیشنهاد دولت این بودجه به تصویب رسید که مقرر شد تا این مبلغ به صورت مساوی در اختیار استانها قرار بگیرد که هر ازای هر استان ۸۰ میلیارد تومان تخصیص خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: بدهی دولت به پیمانکاران ۴۰۰هزار میلیارد تومان است که مجلس سعی کرده است در هدفمندی یارانه این مشکل را مرتفع کند. رقم ۱۰۰هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی است.

نماینده مردم حوزه انتخابیه بندرعباس در مجلس تصریح کرد: اعتبارات عمرانی در سال ۹۶ نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است. امیدواریم در تخصیص مشکلی ایجاد نشود، متاسفانه یکی از آفت ها تخصیص نیافتن اعتبارات است. ۳۷۵هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی در بودجه سال آینده دیده شده است.

مرادی خاطرنشان کرد: ترمیم حقوق بازنشستگان هم در کمیسیون تلفیق و صحن علنی و شورای نگهبان به تصویب رسید و مقرر شد حداقل حقوق دریافتی بازنشستگان دومیلیون تومان باشد.

وی با بیان اینکه اعتبارات دانشگاهها ۲۵ درصد افزایش یافته است، عنوان کرد: در سال آینده بودجه ریزی مناسبی شکل گرفته است و امیدواریم شاهد توسعه حوزه های آموزش، دانشگاهی و اتمام پروژه های مهم عمرانی باشیم.

مرادی اظهارداشت: به عنوان نماینده مردم هرمزگان قسم خورده ام که در راه توسعه و پیشرفت استان قدم بردارم و هر حرفی زده می شود و یا گفته شد فقط در راستای توسعه استان بوده است. اگر احساس شما بر این بوده که ما می خواهیم جلوی توسعه استان را بگیریم طلب حلالیت می کنم و وظیفه داریم دست در دست همدیگر بگذاریم و برای توسعه استان حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شاید در این مدت حرفهای من به کسی یا جناحی یا دولت برخورده باشد ولی بدانید تنها برای توسعه استان گفته شده و هیچ وقت قصد تخریب و یا جلوگیری از توسعه استان نداشته ام. اما مسئولان زیاد به آمارها دلخوش نباشند و واقعیت های جامعه را ببینند و بر اساس واقعیت ها برنامه ریزی کنند.

کد خبر 3935100

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha