مدیرعامل توزیع برق اردبیل خبر داد؛

ادرات و مشترکین خانگی ۴۶ میلیارد تومان به برق اردبیل بدهی دارند

شناسهٔ خبر: 3935326 -
اردبیل – مدیرعامل توزیع برق استان اردبیل گفت: این اداره ۴۶ میلیارد تومان از مردم و سایر ادارات بابت تأمین انرژی طلب دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا علیزاده ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل گفت: میزان بدهی مردم به این اداره کل ۴۵ میلیارد تومان و میزان بدهی ادارات ۲۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به پرداخت بخشی از این بدهی اضافه کرد: در وضعیت فعلی ادارات و مصرف‌کنندگان عمومی ۴۶ میلیارد تومان به اداره برق بدهکار هستند.

مدیرعامل توزیع برق استان با اشاره به افزایش بدهی ادارات از سال گذشته اضافه کرد: سال گذشته کل میزان بدهی متجاوز از ۳۰ میلیارد تومان نبود.

علیزاده با بیان اینکه برخی ادارات از سال ۹۰ بدهی خدمات دریافتی خود را پرداخت نکردند، ادامه داد: انتظار ما پرداخت بدهی به منظور بهبود وضعیت خدمت‌رسانی است.

وی همچنین به ضرورت مدیریت مصرف انرژی و استفاده از انرژی خورشیدی در تأمین برق ادارات اشاره کرد و گفت: در خود اداره برق سامانه انرژی خورشیدی به میزان ۳۵ کیلووات نصب شده و کل برق مورد نیاز تأمین می‌شود.

مدیرعامل توزیع برق استان تأکید کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند تا دو سال آینده ۲۰ درصد از انرژی مصرفی خود را از محل انرژی خورشیدی تأمین کنند.

به گفته علیزاده در غیر این صورت برق مصرفی با گران‌ترین نرخ خرید محاسبه می‌شود.

در این جلسه مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل نیز میزان بدهی ادارات به این اداره کل را هشت میلیارد تومان عنوان کرد.

فیروز خدایی با تأکید به ضرورت پرداخت این بدهی اضافه کرد: شرکت گاز استان در نظر دارد تا پایان سال آینده گازرسانی به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به اتمام برساند که در این خصوص مجوزهای لازم دریافت شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 0 =