پای خبرنگاران به ستاد انتخاباتی قرچک باز نشد

قرچک- ثبت نام نامزدهای انتخاباتی شورای شهر قرچک در حالی آغاز شده که هنوز پای اصحاب رسانه به ستاد انتخابات باز نشده است.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها- وحید محمدی یکتا: از ۸ صبح امروز ثبت نام داوطلبان در حوزه انتخابیه شهرستان قرچک همزمان با سراسر کشور در حالی آغاز شده که از شب گذشته برخی حواشی بر این ثبت نام سایه افکنده است.

پرخاش به اصحاب رسانه در گام نخست

بابک براتی خبرنگار و فعال رسانه ای در شهرستان قرچک در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آقای رهبر عوض هیئت نظارت طی تماس با من نسبت به نحوه نظرسنجی انتخاباتی انتقاد داشت و روی دو نفر از نامزدهای انتخاباتی حساسیت نشان داد.

وی افزود: این عضو هیات نظارت در سخنان خود بارها به بنده پرخاش کرد که از یک عضو هیات نظارت چنین عملی شایسته نیست.

براتی ادامه داد: فایل صوتی پرخاش های ایشان نزد بنده موجود است.

به نحوه نظرسنجی اعتراض داشتم

هوشنگ رهبر نیز در این مورد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بنده نظری در مورد انتقاد و یا عدم انتقاد از دو نامزد خاص نداشته و ندارم.

وی افزود: تنها انتقاد من به نحوه نظرسنجی در رسانه مذکور بود و این انتقاد را بیان داشتم و خدا را شکر اصلاح شد.

پای اصحاب رسانه به ستاد انتخاباتی باز نشده است

اما گلایه های اصحاب رسانه به اینجا ختم نمی شود، غلامرضا فرجیان از خبرنگاران با سابقه شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: یکی از اعضا هیئت نظارت برانتخابات شورای شهر قرچک در اقدامی غیر قانونی و طی تماسی طرفدارانه  با برخی از خبرنگاران منطقه  خواستار عدم انتقاد به دو نفر از اعضای شورای شهر قرچک شده است.

وی افزود: ضمن انتقاد به این رفتار غیر قانونی به این ایشان هشدار می دهیم در چارچوب وظایف خود عمل کنند و از اقدامات غیر قانونی بپرهیزند و اصل بی طرفی را در انتخابات رعایت کنند.

فرجیان ادامه داد: این رفتار عضو هیات نظارت را به مقامات بالاتر گزارش می دهیم.

وی در بخش دیگری از انتقادات خود به عدم تعبیه میز رسانه برای اصحاب رسانه و خبرنگاران در حوزه انتخابیه قرچک اشاره کرد و افزود: امروز اولین روز ثبت نام نامزدهای شورای اسلامی شهر است و افراد برای ثبت نام به ستاد های انتخابات در فرمانداری ها مراجعه می کنند.

فرجیان ادامه داد: چیزی که جای خالی آن به شدت احساس می شود جای خالی اصحاب رسانه در ستاد های انتخاباتی است و تشکیل میز رسانه از سوی ستاد انتخابات ورامین و قرچک است.

این فعال رسانه ای جنوب شرق استان تهران گفت: حال با اخبار تولیدی روابط عمومی ها باید ساخت و اخبار دست چندم و خسته کننده را انتشار داد.

وی افزود: مخاطبان اخبار شهرستان نباید از خبرنگاران گله داشته باشند زیرا هنوز پای خبرنگاران بصورت رسمی به ستاد انتخابات باز نشده است .

به ستاد انتخاباتی برای میز رسانه تذکر می دهیم

حسین ابویسانی مدیر کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان قرچک در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فرماندار محترم در حال پیگیری برای میز رسانه است.

پیام برازجانی دبیر شورای اطلاع رسانی و ارتباطات استان تهران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید اهمیت حضور خبرنگاران در ستادهای انتخاباتی افزود: به ستاد انتخاباتی قرچک برای استقرار میز رسانه ای تذکر می دهیم.

به هر تقدیر خبرنگاران و اصحاب رسانه چشمان بیدار جامعه هستند و حضور این افراد در مقر ستادهای انتخاباتی می تواند در اطلاع رسانی سریع و صحیح به مجریان انتخابات کمک کند.

هرجا که خلا اطلاع رسانی وجود داشته باشد شایعه شکل می گیرد و برای جلوگیری از شایعات باید از حضور اصحاب رسانه بیشترین بهره را برد.

امیدواریم هرچه سریع تر فضا برای حضور خبرنگاران در ستادهای انتخاباتی فراهم شود و شان این عزیزان که در خط مقدم اطلاع رسانی قرار دارند حفظ شود.

کد خبر 3936294

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha