رشد 3 برابری ورود مسافران نوروزی به اصفهان

اصفهان - جانشین رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به افزایش ورودی مسافران نوروزی به اصفهان گفت: شب گذشته 2 تا 3 برابر افزایش ورود مسافر به شهر اصفهان داشته ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد هماهنگی سفر شهر اصفهان، احمد رضا مصور اظهار کرد: ستاد خدمات سفر شهر اصفهان برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی از پنچ شنبه هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه از پنج شنبه هفته گذشته تاکنون 99 هزار نفر در محل های ستاد اسکان خدمات سفر شهر اصفهان مستقر شده اند، ادامه داد: در شب گذشته نیز 50 هزار و 122 نفر در محل های ستاد اسکان خدمات سفر شهر اصفهان اسکان یافتند.

جانشین رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه شب گذشته در مدارس آموزش و پرورش 25 هزار و 443 نفر اسکان یافتند، اضافه کرد: همچنین در شب گذشته در منازل استیجاری 11 هزار و 575 نفر و در باغ فدک نیز 3 هزار نفر مستقر شدند.

مصور بیان کرد: همچنین در شب گذشته در هتل ها و میهمان پذیرها 9 هزار و 800 نفر که معادل 70 درصد ظرفیت هتل‌ها و مهمان‌پذیرها است و در خوابگاهها و فرهنگسراها نیز 304 نفر حضور یافتند.

وی با اشاره به اینکه اولویت اسکان در شهر اصفهان به ترتیب با هتل ها، میهمان سراها، منازل استیجاری، خوابگاه های دانشجویی، کلاس های مدارس آموزش و پرورش و در نهایت باغ فدک است، تأکید کرد: اصول کار ستاد سفر شهر اصفهان این است که در زمان بارندگی  و در غیر این صورت به دلیل اینکه هتل‌ها و مهمانپذیرها زیرساخت‌های صنعت گردشگری شهر هستند و اولویت اسکان با این مکان هاست.

وی اضافه کرد: باید مسولان مربوطه زمینه برای رقابت هتل‌ها و مهمانپذیرها  فراهم کنند تا مسافران نیز برای مراجعه به این مکان‌ها رغبت پیدا کنند.

مصور ادامه داد: مکان های آموزش و پرورش و منازل استیجاری اولویت بعدی و در نهایت باغ فدک برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه ظرفیت باغ فدک بسیار محدود و حداکثر برای حدود 2 تا 2 هزار و پانصد خانواده است به همین دلیل مسافران به ترتیب اولویت مکان های اسکان  ابتدا به مکانهای سرپوشیده و در نهایت باغ فدک هدایت می شوند.

جانشین رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: آمار مسافران نشان می‌دهد شیب رو به رشدی داشتیم و شب گذشته 2 تا 3 برابر تعداد شب های گذشته مسافر وارد اصفهان شده است که این آمار نشان دهنده این موضوع است که در معرض موج اول سفر قرار گرفتیم.

وی بیان کرد: آب و هوای اصفهان از قبل پیش‌بینی شده  بود که در ایام نوروز  هوای اصفهان بارانی  و نامساعد است و خود را آماده کردیم که در این شرایط شهر را پاکیزه و آماده پذیرای مسافران نوروزی نگه داریم.

مصور افزود: با وجود بارندگی صبح امروز اکیپ‌های نظارتی مشغول شدند و از دوربین‌های کنترل میادین مختلف شهر  زیر نظر هستند و مشکلی وجود ندارد.

جانشین رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان تأکید کرد: توصیه ما به مسافران استفاده از  41 کیوسک‌ اطلاع‌رسانی و مساجد پذیرای مسافران است که کمترین مسیر ترافیکی را در نظر گرفته تا دچار مشکل نشوند.

کد خبر 3936311

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha