مردم افراد متخصص و ریسک پذیر را انتخاب کنند

کرمان- استاندار کرمان گفت: مردم با انتخاب افراد متخصص، متعهد، ریسک پذیر و پاک دست در انتخابات پیش رو زمینه توسعه استان و کشور را فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی روز دوشنبه در بازدید از ستاد انتخابات شهرستان کرمان افزود: رسانه ها باید این باور را در بین مردم توسعه دهند که آرای آنها در سرنوشت کشور بسیار تاثیرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: براساس فصل ۷ قانون اساسی کشور، تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا براساس رای مردم انجام می شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز انتخابات ریاست جمهوری، عنوان کرد: ستاد انتخابات استان کرمان از چند ماه قبل آغاز به کار کرده است و هیات های اجرایی و نظارت نیز انتخاب شده اند.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه فرمانداری کرمان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را دارد، تصریح کرد: تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مرکز استان تاکنون بی سابقه است و پیش بینی می شود که انتخابات خوبی در کشوربرگزار شود.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشگام بودن استان کرمان در مردمی کردن اقتصاد مقاومتی، گفت: کارنامه عمل گرایانه استان کرمان در تحقق اقتصاد مقاومتی به خوبیقابل مشاهده است.

همکاری ۲۰ موسسه بزرگ برای توسعه متوازن کرمان

استاندارکرمان افزود: شرکت های بزرگ اقتصادی برای توسعه استان مسئولیت پذیرفته اند و تاکنون همکاری ۲۰ موسسه بزرگ برای توسعه متوازن استان جلب شده است.

وی یادآور شد: در ۱۰ ماه سال ۹۵ در حوزه اشتغال در استان کرمان ۲۷ هزار و ۶۰۰ شغل جدید با کد بیمه ایجاد شده است که بخش عمده آن مربوط به بخش غیر دولتی بوده است.

رزم حسینی از هم گسیختگی ارکان حکومت را یکی از چالش های پیش روی توسعه کشور دانست و ادامه داد: با تشکیل مثلث توسعه اقتصادی، همدلی و هماهنگی بین ارکان موثر در توسعه اقتصادی محقق شده و تمامی مجموعه های دست اندرکار، گرد هم آمده اند.

وی به سفر معاون اول رئیس جمهوری به کشور اشاره و بیان کرد: در ان سفر به صورت مفصل درباره ایجاد نهاد اقتصاد مقاومتی مبتنی بر مردم با ایشان صحبت می کنیم و مکاتباتی نیز در این زمینه با وزارت کشور انجام شده است.

لزوم تشکیل نهاد اقتصاد مقاومتی

 وی به لزوم تشکیل نهاد اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: با نامگذاری یک سال و دو سال به نام اقتصاد مقاومتی، نمی توان این مهم را اجرایی کرد و باید با تشکیل یک نهاد، این مهم را با برنامه های مدون تر و بهتر دنبال کرد.

وی با تاکید بر اینکه نهاد اقتصاد مقاومتی هزینه ای برای دولت در پی نخواهد داشت، گفت:طرح ایجاد نهاد اقتصاد مقاومتی در استان کرمان و یا چند استان کشور طرح خوبی است که مورد اقبال بزرگان قرار می گیرد.

نماینده دولت تدبیر و امید در استان کرمان اظهار کرد: اگر شخص ریاست جمهوری و معاون اول ریاست جمهوری صلاح بدانند و این طرح اجرایی شود طرح جدیدی برای اداره کشور در یک یا چند استان مطرح می شود.

وی به برنامه های استان کرمان در سال ۹۶ نیز اشاره و عنوان کرد: به صورت جدی پیگیرموسساتی که مسئولیت تحقق اقتصاد مقاومتی را پذیرفته اند خواهیم بود.

وی بااشاره به اینکه تاکنون ۲۰ موسسه ملی و بزرگ، مسئولیت تحقق اقتصاد مقاومتی در استان و توسعه متوازن استان را بر عهده گرفته اند، یادآور شد: طرح توسعه متوازان استان کرمان در قالب شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج از سه سال قبل اجرایی و تمرین شده و به موفقیت رسیده است.

استاندار کرمان به برخی از دستاوردهای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان بافت نیز اشاره و بیان کرد: کارخانه کرک این شهرستان که تعطیل شده و دستگاه های آن در آستانه فروش بودند با همت معین اقتصادی این منطقه احیا شده و در حال کار است.

وی عنوان کرد: همچنین کارخانه فولاد شهرستان بافت که در دولت قبل و بدون توجیه اقتصادی اجرایی شده بود، توسط معین اقتصادی خریداری شده و تغییر خط داده است و در این حوزه دو هزار میلیارد تومان توسط بخش غیر دولتی سرمایه گذاری شده است.

رزم حسینی گفت: در سال ۹۶ حوزه خود اشتغالی را نیز با تشکیل صندوق های خرد روستایی دنبال می کنیم زیرا مردم باید احساس تعلق کنند و حتی یک ریال از دارایی خود را برای توسعه اقتصادی و اشتغال سرمایه گذاری نمایند.

پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی

وی یادآور شد: در سال گذشته ۴۰۰ میلیارد ریال از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان در حوزه خود اشتغالی پرداخت شده است.

 استاندارکرمان تغییر الگوی کشت را یکی دیگر از اولویت های مدیریت استان در سال ۹۶ دانست وگفت: ناهماهنگی در حوزه آب و خاک در کشور وجود دارد که با ایده همیاران آب، انسجام بخشی در این بخش دنبال می شود.

وی به ایجاد خط ترانزیت آبی کشور توسط قرارگاه خاتم الانبیاء برای انتقال آب از دریای عمان در استان کرمان نیز اشاره و تصریح کرد: این اقدام با ایجاد یک کنسرسیوم توسط قرارگاه خاتم الانبیاء انجام می شود.

وی به حوزه بیکاری نیز اشاره و بیان کرد: در کشور آمار دقیقی از بیکاران وجود ندارد و در استان کرمان شناسایی بیکاران هر منطقه توسط دهیاران وصورت چهره به چهره انجام شده و آمار ان در دست جمع بندی است تا براساس آن برنامه ریزی اشتغال انجام شود.

رزم حسینی تاکید کرد: در حوزه اشتغال نگاه ما به سمت بخش غیر دولتی است و دولت در این زمینه نقش حمایت، تسهیل گری و کمک را بر عهده خواهد داشت.

وی یادآور شد: در سال جاری به منظور رفع معضل بیکاری، ۴۱۰ میلیارد تومان تسهیلات خرد اقتصادی پرداخت شده است.

ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز ۳۰ اسفندماه آغاز شده و تا ششم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

کد خبر 3936414

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha