۹۵سال موفقیت های اعتباری، صنعتی و اقتصادی در آذربایجان غربی بود

ارومیه-استاندار آذربایجان غربی در پیامی سال ۹۵ را سال موفقیت های اعتباری، صنعتی و اقتصادی استان و به ثمر نشستن بسیاری از طرح های مورد نظر مسئولان استانی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، قربانعلی سعادت در پیامی که به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶ هجری شمسی صادر کرده، آورده است: یکی از موضوعاتی که در محافل اقتصادی آذربایجان غربی مطرح بود توسعه راه آهن میانگذر تبریز - ارومیه بود که به عنوان ایده از سال ٩٤ مطرح است، این ایده در سال ٩٥ مراحل خود را طی کرده و بعد از سفر رئیس جمهوری به تصویب رسید که امیدواریم اقدامات مطالعات و اجرایی آن در سال ٩٦ آغاز شود.

در ادامه این پیام آمده است: یکی از پروژه هایی که از ٢٤ سال قبل جزء آرزوهای مردم استان آذربایجان غربی است اتمام پروژه راه آهن مراغه به ارومیه است که اجرای این پروژه تا مهاباد پیش رفته بود اما به سبب نبود اعتبار ادامه آن ممکن نبود تا اینکه در سفر رئیس جمهوری این اعتبار تامین شد و خوشبختانه اکنون همه بدهی های پیمانکاران و حتی مطالبات پیش پرداخت آنها نیز اجرا شد و بدون شک این پروژه در سال ٩٦ به بهره برداری می رسد.

استاندار آذربایجان غربی شاخص های سلامت را از مباحث جدی استان عنوان کرده و آورده است: کمبود ١٥٠٠ تخت بیمارستانی در سفر رئیس جمهوری به آذربایجان غربی مطرح شد و بر این اساس احداث بیمارستان ٦٠٠ تخت خوابی در ارومیه به تصویب رسید و در بودجه سال ٩٦ قرار گرفت، بیمارستان آیت الله خویی در خوی و بیمارستان کوثر در ارومیه نیز از مصوبات سفر رییس جمهور بود که اقدامات اجرایی بیمارستان آیت الله خویی آغاز شده و بیمارستان کوثر نیز در سال ٩٦ شروع می شود.

در پیام استاندار آذربایجان غربی با ابراز خرسندی از قرار گرفتن ردیف اصلاح شاخص های توسعه استان به عنوان یکی از پروژه های تاثیرگذار استان در سال ۹۵ اضافه کرده است: این طرح از سال ٩٢ مطرح بود و در سفر رئیس جمهوری، مستقل از بودجه های سنواتی ردیفی برای آن در نظر گرفته شد تا در سال ٩٦ اجرایی شود.

در ادامه این پیام تاکید شده است: پروژه های نیمه تمام بسیاری طی سال های ٩٢ تا ٩٥ به بهره برداری رسید به طوری که ٢٧٧٤ پروژه عمرانی با رقم ٦ هزارمیلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که در رونق اقتصادی استان سهم بسزایی داشته است. در راستای تحقق به منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز ٦٤٦ واحد تولیدی با ٣٧٣ میلیارد تومان بانکی بهره برداری شد که بر اساس آن ٢٤ هزار شغل ایجاد شد.

استاندار آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرده است که در فروردین سال ۹۶ پروژه هایی که در سفر رئیس جمهوری در خرداد ٩٥ کلنگ زنی شده بود، به بهره برداری برسد.

کد خبر 3936463

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =