مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان :

تولید و اشتغال دو رکن اصلی اقتصاد مقاومتی هستند

شناسهٔ خبر: 3936618 -
زنجان-مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: نامگذاری سال ۱۳۹۶ با عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال همچنان بر اولویت و ضرورت تعهد به ارکان و الزامات اقتصاد مقاومتی تاکید دارد.

حجت الاسلام مسعود صفی یاری در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: سال ۹۵ با همه فراز و نشیب ها و شیرینی ها و تلخی ها به اتمام رسید و اکنون، وقت بررسی کارنامه ها و عملکرد ها است.  کارنامه ای که که برای  مسئولین ومتولیان امور بسیار حساس ظریف و مهم است و از منظر پاسخگویی آنان در محضر پروردگار عالمیان وهمچنین مردم قابل ارزیابی است.

وی ادامه داد:  ِیکی از مهم ترین بخش های پاسخگویی و عملکرد مسولین توجه علمی و عملی به شعار سال و اهتمام ویژه به عملیاتی کردن آن است . موضوعی که بارها مورد تاکید و بعضا هشدار مقام معظم رهبری قرار گرفته و در واقع شعار سال را به میدان آزمونی برای ارزیابی میزان عملگرا بودن مسئولین تبدیل کرده است.

صفی یاری افزود: از جمله این عرصه ها که با توجه به تحولات جهانی و اقتضاءات داخلی بسیار حائز اهمیت بوده و هست شعار سال ۱۳۹۵ اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بود که بر اساس آن مقاوم سازی اقتصاد هم بر اساس ضرورت دینی و انقلابی و هم در راستای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن در دستور کار قرار گرفت ومقرر شد مسئولین و مردم نسبت به عملیاتی شدن آن منطبق بر مفاد سیاست های ابلاغی و تبیینی مقام معظم رهبری اقدام و عمل جدی و فراگیر ی انجام دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: مقام معظم رهبری در طول سال ۹۵ نیز بارها اصرار خویش بر اجرای شاخص های اقتصاد مقاومتی را روشن ساخته و مسئولین را به عملگرایی و کار فوق العاده در این خصوص فراخوانده و در واپیسن روزهای سال ضمن تجلیل از گام های برداشته شده دولت را به پایبندی بیشتر وارائه گزارش در باره اقتصاد مقاومتی ملزم فرمودند .

صفی یاری افزود: نامگذاری سال ۱۳۹۶ با عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال همچنان بر اولویت و ضرورت تعهد به ارکان و الزامات اقتصاد مقاومتی با دو رویکرد مهم تولید و اشتغال به عنوان دو اصل موثر و فوری در نظام اقتصادی کشور تاکید داشته وتوجه مسئولین بخصوص دولت را به اقدام و عمل جدی تر و نگاهی عملی تر برای رفع مشکلات بیکاری ورفع موانع تولید داخلی ومهم تر از آن تمرکز تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها برای تقویت تولید داخل و فعال کردن تمامی ظرفیت های کشور برای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی جلب می کند.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که با توجه به فضای انتخاباتی ماه های نخست سال ۹۶ مسئولین باید ضمن مدیریت شایسته و بایسته انتخابات مراقب باشند موضوع محوری سال یعنی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال تحت الشعاع فضای انتخاباتی قرار نگیرد و شایسته تر اینکه اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی کردن آن به ویژه دو شاخص مهم تولید و اشتغال محور رقابت ها و برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی قرار گیرد همه حول محور اساسی و کلیدی اقتصاد مقاومتی به رقابتی سازنده و اصولی بپردازند .

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: دولت مستقر و دولت آینده باید به مسئله توجه داشته باشند که اولویت اول کشور اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال است و این توجه نه در شعار که در برنامه ها و سوابق آنان به روشنی قابل ارزیابی باشد.

صفی یاری افزود: تکیه به مسئولانی که طی چند سال گذشته به ویژه در سال اقدام و عمل نه تنها اقدام بایسته ای برای تحقق این مهم انجام نداده که کارنامه آنان مملو از اقدامات معکوسی همچون واردات بی رویه بی توجهی به تولید داخل تکیه بر بیگانگان به جای تکیه به داخل  بی برنامگی در توسعه و تعمیق اشتغال و در یک کلمه به ارمغان آوردن رکود اقتصادی برای کشوری کاملا برخورداراز ظرفیت های فوق العاده است نه تنها موجب ارتقاء و رشد اقتصادی کشور نخواهد شد که همچنان بحران های اقتصادی و به تبع آن بحران های فرهنگی و اجتماعی و پیامد آن بحران های سیاسی را افزایش خواهد دادِ.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 8 =