نيروهاي امنيتي مصر 8 عضو اخوان المسلمين را دستگير كردند

منابع امنيتي مصر از دستگيري هشت عضو گروه اخوان المسلمين در استان منوفيه اين كشور دستگير شدند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل رويترز، منابع امنيتي همچنين اعلام كردند كه اين 8 عضو اخوان المسلمين روز جمعه در منازلشان در استان منوفيه دستگير شدند و به وابستگي به يك سازمان غير قانوني و در اختيار داشتن بيانيه هاي ضد حكومتي متهم شده اند.

اين دستگيري كه اخوان المسلمين بر روي پايگاه اينترنتي خود، رسماً دستگيري 8 عضو از اعضاي خود را اعلام كرده است، كمتر از يك هفته پس از آن شروع شد كه  مقامهاي مصر از سفر "محمد مهدي عاكف" رهبر اين گروه به عربستان سعودي براي انجام مناسك حج عمره ممانعت به عمل آوردند.

اخوان المسلمين بزرگترين اوپوزيسيون دولت به شمار مي رود و دولت قاهره آن را غير قانوني اعلام كرده است، اما نامزدهاي اين گروه به صورت مستقل در انتخابات گذشته توانستند 88 كرسي از 454 كرسي پارلماني اين كشور را به دست بياورند كه موفقيتي بزرگ براي اين گروه محسوب مي شود.

خبرگزاري رويترز همچنين در ادامه مطلب خود مي نويسد: پليس مصر به طورمرتب دردوره هاي كوتاه اعضاي اين گروه را بدون هيچ گونه اتهامي بازداشت مي كند و پس از انتخابات پارلماني اين كشور در سال گذشته تعدادي از آنها دستگير و پس از مدتي نيز بسياري  آزاد شدند.

کد خبر 393862

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =