افغانستان شمار نیروهای عملیات ویژه را ۲ برابر می کند

دولت کابل برای جبران فرسودگی ناشی از رویارویی با گروه های مسلح، قصد دارد شمار نیروهای ویژه افغانستان را به ۲ برابر مقدار فعلی افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع آگاه به خبرگزاری «رویترز» گفته اند که دولت کابل قصد دارد شمار نیروهای ویژه افغانستان را که در حال حاضر تعداد آنها به ۱۷ هزار نفر می رسد، ۲ برابر کند.

گفتنی است این اقدام به عنوان بخشی از راهبرد بلند مدت کابل برای جبران فرسودگی ناشی از رویارویی مداوم با طالبان و دیگر گروه های مسلح انجام می گیرد.

نیروهای ویژه افغانستان که بخش کوچکی از ۳۰۰ هزار نیروی مسلح این کشور را تشکیل می دهند، اجرای حدود ۷۰ درصد از عملیات های تهاجمی در سراسر کشور را بر عهده دارند و دولت کابل برای تامین امنیت خود به آنها وابسته است.

در همین راستا، «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت: نیروهای کماندوی افغانستان نیازمند تقویت قوا و تجهیزات بهتر هستند.

با این حال، وی از اعلام رقم دقیق افزایش نیرو خودداری کرد.  

اما سه منبع غربی و افغانستانی که نامی از آنها برده نمی شود، می گویند که طبق برنامه فعلی، شمار نیروهای عملیات ویژه افغانستان، ۲ برابر خواهد شد و کابل در حال رایزنی با کشورهای خارجی برای تامین مالی این طرح است.

یا این حال به گفته «بیل سالوین» سخنگوی ناتو، تصمیم کابل به افزایش نیروهای ویژه چند سالی طول خواهد کشید و در کوتاه مدت میسر نخواهد بود.

کد خبر 3940735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =