بهره برداری از۶فاز پارس جنوبی/دولت وقوه قضاییه شاه کلید امنیت اند

وزیر نفت گفت: برای تامین امنیت سرمایه گذاران، دولت و قوه قضاییه می توانند زمینه را برای جذب سرمایه گذاری های جدید تسهیل کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی پتروشیمی، بیژن زنگنه با بیان اینکه تامین خوراک مورد نیاز پتروشیمی ها در اولویت قرار گرفته است، اظهار کرد:‌ خوشبختانه صنعت پتروشیمی به سمت خوبی در حال حرکت است و بر اساس برآورده های صورت گرفته فعالیت ها در این صنعت به خوبی درحال انجام است. در کنار تامین خوراک برای پتروشیمی در فازهای مختلف پارس جنوبی، اتان زدایی فاز ۱۲ به تازگی در دستور کار قرار گرفته است، مجموعه این اقدام ها دغدغه اصلی برای تامین خوراک پتروشیمی ها را مرتفع می سازد.

وی با اشاره به اینکه خوراک مورد نیاز پتروشیمی ها درحال تامین است، اعلام کرد: آینده پتروشیمی را بسیار درخشان می بینم و معتقدم اگر جریان عمومی کشور به سمت سازندگی و توسعه حرکت کند این صنعت بیش از این شکوفا و توسعه خواهد شد.

وزیرنفت به بهره برداری از شش فاز جدید در پارس جنوبی، اشاره کرد و گفت:‌ در کنار تامین خوارک برای پتروشیمی در فازهای مختلف پارس جنوبی، اتان زدایی فاز ۱۲ به تازگی در دستور کار قرار گرفته است، مجموعه این اقدام ها دغدغه اصلی برای تامین خوراک پتروشیمی ها را مرتفع می سازد. در حال حاضر افزون بر تولید اتان از فازهای پارس جنوبی، اتیلن و متانول مورد نیاز در واحدهای پتروشیمی ها برای سایر مجتمع ها نیز در حال تولید است.

لزوم ایجاد عزم ملی برای امنیت سرمایه گذاری در کشور

بیژن زنگنه در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران اظهار کرد: بخشی از امنیت سرمایه گذاری با دولت و وزارتخانه ها است اما باید در نظرداشت که ثبات در قوانین می تواند منجر به ورود سرمایه های جدید به کشور شود و نوسان  و تغییر در قوانین می تواند سرمایه گذاران را نگران کند. تغییر مداوم قوانین می تواند در ورود سرمایه گذاران جدید به بخش های مختلف صنعت نفت تاثیرگذار باشد و باید برای ثبات در قانون ها و دستورالعمل ها با عزمی ملی تلاش کرد.   برای تامین امنیت سرمایه گذاران، دولت و قوه قضاییه می توانند زمینه را برای جذب سرمایه گذاری های جدید تسهیل کنند و امید است که در سال ۹۶ شاهد افزایش سرمایه گذاری های جدید در صنعت پتروشیمی باشیم.

کد خبر 3944245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =