۶۸ هزار و ۳۲۷خدمت در طرح سلامت نوروزی خراسان جنوبی ارائه شد

بیرجند- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از ارائه ۶۸ هزار و ۳۲۷ خدمت در طرح سلامت نوروزی به مردم و مسافران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، کامبیز مهدی زاده ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ۱۲۰ کارشناس در قالب ۲۷ تیم کار نظارت اماکن عمومی و حساس تهیه و توزیع مواد غذایی را به مدت ۴۵ روز به مرحله اجرا گذاشته اند.

وی با بیان اینکه چهار هزار و ۳۵۶ مرکز حساس تهیه و توزیع موادغذایی در سطح استان وجود دارد، افزود: شش هزار و ۵۰۰ بازدید از این مراکز انجام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه ۱۱۵ مراکز بین راهی نیز در سطح استان وجود دارد، گفت: این اماکن نیز ۵۳۰ بار مورد بازدید قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۷۹ سامانه آبرسانی تحت پوشش در سطح استان وجود دارد، بیان کرد: از این اماکن نیز یک هزار و ۲۰۲ بازدید انجام شده است.

مهدی زاده با اشاره به اینکه ۲۹ اخطار بحرانی به اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفته است، گفت: هم چنین ۱۱۵ مورد اخطار غیر بحرانی به اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی داده شده است.

وی با بیان اینکه سه مورد از اماکن به دلیل تخلفات تعطیل موقت شده اند، اظهار داشت: ۶۴ مورد از تخلفات اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی به مراجع غذایی ارجاع شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه ۳۱۵ مورد نمونه برداری از مواد غذایی سنتی انجام شده است، اظهار داشت: از این تعداد ۴۰ مورد نتایج نامطلوب داشته است.

وی با بیان اینکه ۷۲ مورد نمونه برداری از مواد غذایی صنعتی انجام شده است، بیان داشت: همچنین ۶۵۰ مورد نمونه برداری میکروبی از شبکه های آب آشامیدنی انجام شده است.

۶ تن مواد غذایی فاسد معدوم شد

مهدی زاده با اشاره به اینکه هشت هزار و ۲۶ مورد کلر سنجی شبکه آب  آشامیدنی انجام شده است، گفت: بیش از شش هزار و ۱۹۴ کیلوگرم مواد غذایی نامطلوب کشف و معدوم شده است.

وی با بیان اینکه ۱۰۵ شکایت حضوری و تلفنی در سطح شهر اعلام شده است، بیان کرد: ۷۸۳ مورد برخورد با دست فروشان دوره گرد غیر مجاز انجام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه در طول طرح سلامت نوروزی در هر شهرستان یک مرکز دندان پزشکی فعال بوده است، افزود: ۳۲ هزار و ۱۳۶ ویزیت پزشک در این طرح صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: دو هزار و ۹۲ مورد از ویزیت های پزشکان خدمات دندان پزشکی بوده است.

وی بیان داشت: همچنین ۲۴۸ خدمت دندان پزشکی به ۲۲۲ نفر در کلینیک بیمارستان امام رضا (ع) ارائه شده است.

مهدی زاده با بیان اینکه پنج هزار و ۱۱ مورد خدمات مامایی نیز در طول طرح سلامت نوروزی انجام شده است، گفت: همچنین ۱۴ هزار و ۵۰۰ مورد خدمات تزریقات و پانسمان ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۹۷۰ آزمایش پیش از ازدواج در سطح استان داشته ایم، اظهار کرد: یک هزار و ۹۶۱ واکسیناسیون نیز در طول طرح سلامت نوروزی تزریق شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه ۳۵۹ مورد اعزام در حوزه خدمات تصادفات داشته ایم، عنوان کرد: ۱۶۲ مورد خدمات مصدومین جاده ای بوده که نیاز به اعزام نداشته اند.

وی ادامه داد: در مجموع ۶۸ هزار و ۳۲۷ مورد خدمات در طول طرح سلامت نوروزی به مردم و مسافران ارائه شده است

کد خبر 3945395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =