مراجعه ۴۱ هزار نفر به مراکز درمانی خراسان جنوبی در ایام نوروز

بیرجند- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از مراجعه ۴۱ هزار نفر به مراکز درمانی استان در ایام نوروز امسال خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دهقان ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال گذشته الی ۱۴ فروردین ماه به مدت ۱۹ روز در سطح استان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در طول طرح سلامت نوروزی بیش از ۴۱ هزار نفر به اورژانس های سطح استان مراجعه کرده اند، افزود: همچنین تمامی ظرفیت های ۱۱ بیمارستان سطح استان در ایام نوروز فعال بوده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه از مجموع کسانی که به اورژانس ها مراجعه داشته اند تعداد دو هزار و ۵۴۹ نفر بستری شده اند، گفت: یک هزار و ۹۳۹ عمل جراحی اورژانسی و غیر اورژانسی نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین روزانه ۲۳ پزشک در بیمارستان های سطح استان مقیم بوده اند، بیان کرد: همچنین ۷۰ متخصص در رشته های مختلف در بیمارستان ها حضور فعال داشته اند.

ارائه ۸۶ هزار خدمت پاراکلینیکی

دهقان با اشاره به اینکه ۸۶ هزار و ۳۰۰ خدمات پاراکلینیکی اعم از آزمایش و رادیوگرافی نیز به مردم ارائه شده است، افزود: در طول ۱۹ روز طرح سلامت نوروزی ۱۶ شکایت در حوزه های مختلف درمان و فوریت های پزشکی در سامانه ۱۹۰ ثبت شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امسال شکایت جدی در سامانه ۱۹۰ نداشته ایم، گفت: در طول طرح سلامت نوروزی ۲۱ بیمار اعزامی به خارج استان داشته ایم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه ۳۷۹ بیمار از بیمارستان های سطح استان جهت دریافت خدمات تخصصی و فوق تخصصی به مرکز استان اعزام شده اند، اظهار داشت: ۱۳ پایگاه اورژانس شهری، ۴۷ اورژانس جاده ای، ۶۷ دستگاه آمبولانس فعال و ۴۷ دستگاه آمبولانس پشتیبان در طرح سلامت نوروزی فعال بوده اند.

وی ادامه داد: همچنین دو بالگرد هوایی و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در این طرح فعال بوده اند.

۵ هزار و ۸۱ ماموریت اورژانس توسط اورژانس خراسان جنوبی

دهقان با بیان اینکه ۴۰۰ تکنسین فوریت های پزشکی در پایگاه های استان فعالیت داشته اند، گفت: چهار ایستگاه سلامت نوروزی در شعرستان های فردوس، قاین، سرایان و نهبندان فعالیت داشته اند.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار و ۸۱ ماموریت در پایگاه های اورژانس سطح استان انجام شده است، افزود: ۸۳۷ نفر مصدوم تصادفی و ۱۱ نفر فوتی جاده ای نیز داشته ایم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه ۷۵ مورد حادثه ترافیکی ویژه در استان داشته ایم، افزود: ۳۱۱ مصدوم در این حوادث داشته ایم.

وی با بیان اینکه میانگین رسیدن آمبولانس ها در حوادث شهری ۴.۵ دقیقه  و در حوادث جاده ای ۸ دقیقه است، اظهار کرد: در شهرستان طبس ۳۴ مورد حوادث ترافیک ویژه نیز داشته ایم.

دهقان ادامه داد: بیشترین فوتی ها نیز در طرح ترافیک ویژه در شهرستان فردوس با چهار فوتی بوده است.

کد خبر 3945399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =