کشتی یکی از کم آسیب‌ترین رشته‌های المپیک معرفی شد

رئیس ایرانی کمیسیون پزشکی اتحادیه جهانی کشتی این رشته را یکی از کم‌ آسیب‌ترین رشته های ورزشی در المپیک خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «بابک شادگان» رئیس کمیسیون پزشکی و ضد دوپینگ اتحادیه جهانی کشتی پس از بررسی آسیب دیدگی کشتی‌گیران در المپیک ۲۰۱۶ ریو، این رشته ورزشی را به عنوان یکی از رشته های کم آسیب در بین رشته های ورزشی المپیک ۲۰۱۶ برزیل برشمرد.

در بررسی که توسط دکتر شادگان و همکاران وی بعمل آمده از بین ۳۵۲ کشتی گیر حاضر در رقابت های المپیک برزیل، ۲۲ آسیب دیدگی در ۴۱۰ مبارزه پیش آمده است که حدود ۶.۲ درصد در هر ۱۰۰ ورزشکار و ۵.۴ درصد در هر مبارزه بوده است.

از این میان کشتی زنان با ۴.۴ درصد به عنوان پائین ترین نرخ آسیب دیدگی و پس از آن کشتی آزاد با ۶.۷ و کشتی فرنگی ۷.۶ درصد مصدومیت بوده است.

از بیشترین آسیب دیدگی های پیش آمده می توان به پارگی پوست و کوفتگی عمدتا بر روی پیشانی و ابرو و پس از آن آسیب بر روی شانه و آرنج و رگ به رگ شدن اشاره کرد.

همچنین آسیب دیدگی شدیدی که منجر به بستری شدن کشتی گیران در بیمارستان بیانجامد نیز به وجود نیامد.

از نکات قابل توجه نیز می توان به میزان کم آسیب دیدگی در المپیک ۲۰۱۶ ریو نسبت به المپیک‌های ۲۰۱۲ لندن (۱۲ درصد) و ۲۰۰۸ پکن (۹.۳ درصد) و همچنین آموزش عالی، بهبود در قوانین مقررات و توجه بیشتر به مراقبت های بهداشتی  کشتی گیران در سال های اخیر اشاره کرد.

اتحادیه جهانی کشتی از معدود فدراسیون هایی است که پس از المپیک ۲۰۰۴ آتن با یک برنامه سیستماتیک به دنبال کاهش صدمات در کشتی است.

کد خبر 3947420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =