مس در صدر جدول فروش صنایع دستی زنجان ایستاد

زنجان-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان گفت: در ایام نوروز ۵میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان درآمدحاصل از فروش صنایع دستی در زنجان بود که مس با بالاترین مبلغ در صدر جدول فروش ایستاد.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، یحیی رحمتی افزود: از ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد حاصل از فروش صنایع دستی در استان زنجان، ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن مربوط به فروش مس است و یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان مربوط به فروش چاقوست که در رتبه دوم فروش صنایع دستی استان در ایام نوروز قرار دارد.

وی ادامه داد: البته باید بگویم به لحاظ ریالی مس صدر نشیت جدول فروش بود ولی از نظر تعداد فروش، چاقو در رتبه نخست قرار دارد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان، در خصوص فروش سایر محصولات صنایع دستی استان در ایام نوروز عنوان کرد: به ترتیب انگشتر سازی و ملیله در رتبه سوم و چهارم جدول فروش محصولات صنایع دستی استان قرار گرفتند.

وی در خصوص تعداد فروشگاه های صنایع دستی فعال استان در چهار روز نخست سال ۹۶ گفت: در مجموع از بین ۳۵۳ فروشگاه عرضه محصولات صنایع دستی در سطح استان  به طور متوسط ۶۰ درصد در چهار روز اول سال ۹۶ مشغول به فعالیت بودند .

رحمتی افزود:علاوه بر این فروشگاه‌ها دو بازارچه صنایع دستی یکی  درمیدان بسیج  شامل ۱۵ غرفه و بازارچه صنایع دستی کنار موزه مردم شناسی رختشویخانه شامل ۲۲ غرفه به همراه ۷ کارگاه فعال صنایع دستی در ایام نوروز دایر بود.

وی در مورد طرح کارگاه گردی صنایع دستی اظهار کرد: ۲۷ کارگاه صنایع صنایع دستی در این طرح مشارکت داشتند.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی زنجان،  در شهرستان های سلطانیه ، خرمدره ، طارم ، ابهر و خدابنده نیز در مجموع ۲۴ غرفه و محل عرضه صنایع دستی درایام نوروزی مشغول ارائه خدمات فروش صنایع دستی به گردشگران بودند.

کد خبر 3950194

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha