مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر اردبیل:

۲ هزار اردبیلی از خدمات مشاوره پیشگیری از اعتیاد بهره مند شدند

شناسهٔ خبر: 3956399 -
اردبیل – مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل گفت: مشاوره پیشگیری اولیه از اعتیاد برای دو هزار نفر از شهروندان این استان ارائه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام غیبی ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اردبیل تصریح کرد: در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در راستای پیشگیری اولیه از اعتیاد، کارشناسان مشاوره به کار گرفته شدند.

وی افزود: در این طرح ۵۷ هزار و ۳۲۲ مسافر به ۱۵ ایستگاه ثابت، سه ایستگاه سیار، هشت خیمه نماز، ۱۳ چادر دوستدار کودک و ۱۳ ایستگاه سلامت مراجعه کردند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان در مدت اجرای طرح ۱۵ هزار بروشور اطلاع‌رسانی پیشگیری اولیه از اعتیاد از سوی خود این مجموعه توزیع شد.

غیبی افزود: با وجود اینکه قرار بود دستگاه‌های متولی دیگری بروشورهای اطلاع‌رسانی را در اختیار هلال‌احمر قرار دهند اما هیچ دستگاهی در این خصوص عملکردی نداشت.

وی تأکید کرد: پایش کلی از نحوه برخورد مردم با موضوع اعتیاد نشان می‌دهد، حساسیت مردم به موضوع اعتیاد و پیشگیری از آن افزایش یافته است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان متذکر شد: چنین شرایطی ایجاب می‌کند دستگاه‌های فرهنگی مشارکت بیشتری داشته و محصولات فرهنگی خود را جهت آگاهی بخشی در اختیار مردم قرار دهند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 2 =