مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:

شمار تلفات موتورسواران در حوادث ترافیکی مازندران ۷ درصد رشد یافت

شناسهٔ خبر: 3957064 -
ساری - مدیر کل پزشکی قانونی مازندران تعداد کشته شدگان موتور سواران در حوادث ترافیکی را ۱۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشت.

علی عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس آمار مراکز ساری و میاندرود با تعداد ۲۵ نفر، بابل با ۲۱ و بهشهرو آمل با ۱۲ نفر بیشترینشهر و  نورو رامسرهر کدام با تعداد دو نفر کمترین تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید و بیشترین فوتی در ماه هایمرداد با ۲۷، شهریور با ۱۷ و تیر با ۱۵ مورد بیشترینو کمترین آن با تعداد ۴ نفر در اسفند ماه ثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تصیریح کرد: بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار ۵۴ فوتی است و کمترین گروه سنی کمتر از ۱۰ سال با دو فوتی گزارش شده است.

وی با اشاره به فوت تعداد ۱۰۸ نفر از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی افزود: تعداد ۱۲۶ نفر راننده موتور و ۲۳ نفر هم سرنشین موتور هستند.

عباسی در ادامه افزود: شایع‌ترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی‌های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در سال گذشته (۹۵) بوده که امید می‌رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 2 =