قاری بین‌المللی قرآن کریم:

قاریان قرآن به دنبال صوت و لحن نباشند/عادت تلاوت رعایت شود

شناسهٔ خبر: 3957217 -
اردبیل- پیشکسوت قرآنی و قاری بین‌المللی قرآن کریم با تأکید به ضرورت همسان‌سازی عمل و حرف قاریان قرآن گفت: ضروری است قاریان قران به دنبال صرف صوت و لحن نباشند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس سلیمی ظهر چهارشنبه در همایش تکریم از چهره‌های برتر قرآنی سال ۹۵ اردبیل تصریح کرد: در قرائت قرآن رعایت آداب ظاهری و باطنی ضروری است.

وی افزود: ضروری است این آداب به نسل جوان انتقال یابد تا در مقابل دشمنان و آفت‌ها ایستادگی کرده  و دچار انحراف نشوند.

قاری بین‌المللی قرآن کریم ادامه داد: در رعایت این اصل قاریان قرآن مسئولیت خطیری دارند و لازم است حرف و عمل قاری یکسان بوده و به آنچه می‌خواند عمل کند.

سلیمی با تأکید به اینکه عادات تلاوت قرآن می‌بایست در جامعه اسلامی فرهنگ‌سازی شود، اضافه کرد: به عنوان مثال قاری قرآن می‌بایست به شکلی زندگی کند که سوژه شبکه‌های اجتماعی دشمن نشود.

وی تصریح کرد: علاوه بر رعایت طهارت باطنی لازم است قاری قرآن از خطا و گناه دوری جسته و خود را مخاطب قرآن بداند تا به واقع با قرائت قرآن با خداوند هم‌کلام شود.

پیشکسوت قرآنی معتقد است تنها راه نجات تمسک به قرآن و قرائت و عمل به آموزه‌های آن است و انسانی که قاری قرآن است بی‌شک ولایت مدار خواهد بود.

وی افزود: ضروری است تمامی افتخارات قرآنی استان اردبیل در قالب یک نماد در محل مناسبی تهیه و نصب شود.

در این جلسه استاندار اردبیل نیز این استان را استانی ولایت مدار و قرآنی دانست و به وجود ستاره‌های پرفروغ قرآنی در آن تأکید کرد.

مجید خدابخش متذکر شد: گسترش فرهنگ قرآن در تمامی شهرستان‌های این استان موجب فخر و مباهات است و ضروری است آموزه‌های قرآنی را تا حدی که مفاهیم قرآن در تمامی ابعاد زندگی جاری و سازی شود، گسترش یابد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 8 =