با داوری ۵۰۰ اثر؛

جشنواره سفیران سلامت اردبیل به کار خود پایان داد

شناسهٔ خبر: 3957348 -
اردبیل – جشنواره استانی سفیران سلامت دانش‌آموزی اردبیل با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل بعدازظهر چهارشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره سفیران سلامت، به ضرورت نهادینه کردن آموزش سلامت از سنین پایین تأکید کرد.

احمد ناصری افزود: به منظور ترویج آموزش سلامت، طرح سفیران سلامت از ابتدای سال جاری اجرا می‌شود که در قالب این طرح دانش‌آموزان آموزش‌هایی را از مربیان بهداشتی دریافت کرده و به عنوان سفیر سلامت شناخته می‌شوند.

وی با اشاره به تربیت ۲۰ هزار سفیر سلامت در استان اضافه کرد: ۱۰ درصد از جمعیت دانش‌آموزی استان به عنوان سفیر سلامت تربیت شده‌اند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان تأکید کرد: آموزش‌ها از طریق مربیان بهداشت یا رابطان بهداشتی مدارس شهری و همچنین به ورزان در مدارس روستایی به دانش‌آموزان انتقال می‌یابد.

ناصری با اشاره به اینکه سفیران سلامت به دنبال آموزش هم‌سالان است، اضافه کرد: در ادامه آموزش‌ها از سوی سفیران سلامت به دانش‌آموزان دیگر انتقال می‌یابد.

وی تأکید کرد: برای تشویق دانش‌آموزان جشنواره سفیران سلامت در چهار سطح آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و کشوری در قالب نقاشی، سرود، روزنامه دیواری، نمایش، عکاسی، مقاله و خوش‌نویسی برگزار می‌شود.

به گفته مدیرکل آموزش‌وپرورش استان این جشنواره در موضوعات بهداشت و تغذیه برگزار می‌شود که در بخش استانی ۵۰۰ اثر از مدارس استان دریافت شده است.

ناصری به انتخاب ۱۸ اثر و ۵۶ دانش‌آموز اشاره کرد و گفت: این تعداد از بین دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول و دوم انتخاب شده‌اند.

وی افزود: دانش‌آموزان ابتدایی در رشته‌های نقاشی و سرود، دانش‌آموزان متوسطه اول در رشته‌های نقاشی، سرود، روزنامه دیواری، مقاله و نمایش و دانش‌آموزان متوسطه دوم در رشته‌های نقاشی، سرود، مقاله، خوش‌نویسی و عکاسی در دو بخش انفرادی و گروهی رقابت کردند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 0 =