رئیس پلیس پیشگیری ناجا:

تحولات ساختاری در کلانتری ها/دکترین دشمن را در انتخابات بشناسیم

شناسهٔ خبر: 3957451 -
ساری - رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر تحولات ساختاری در حوزه کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها و مدیریت بر منابع موجود، گفت: ۸۱ درصد کالاهای قاچاق مکشوفه در کشور مربوط به حوزه پلیس پیشگیری است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد شرفی بعدازظهر چهارشنبه در همایش روسای کلانتری‌ها و پاسگاه‌های فرماندهی انتظامی استان مازندران، گفت: ۱۳۰ درصد کالاهای قاچاق در فرودگاه‌ها و راه آهن کشور توسط پلیس پیشگیری کشف شده است.

سردار شرفی با بیان اینکه ۶۶ درصد پرونده‌های قضائی که در ناجا تشکیل شده، مربوط به پلیس پیشگیری است، افزود: ۶۴ درصد دستگیری‌ها و ۵۷ درصد ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه مربوط به این حوزه است و ۱۳۰ درصد کالاهای قاچاق در فرودگاه‌ها و راه آهن کشور توسط پلیس پیشگیری کشف شده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه در آستانه بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص)، دنیا از انحطاط و از یک شرایط بحرانی بسیار شگفت انگیزی برخوردار بود، افزود: در آن زمان در کنار جهالت، فساد، دوری از انسانیت، دوری از اخلاق و بی احترامی و ظلم به مظلومان و ضعفا در شبه جزیره عرب کارهای بسیار زشتی انجام می‌گرفت.

وی با بیان اینکه تولید امنیت کار یک سازمان و نهاد خاصی نیست، افزود: در تولید امنیت همه اقشار جامعه اعم از کارگران، خبرنگاران، نویسندگان و حتی قطرات خونی که در جبهه‌های حق علیه باطل برای حراست از کیان نظام جمهوری اسلامی به زمین ریخته شده، نقش دارند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، عنوان داشت: در جامعه جدید باز تولید نظم براساس هنجارهای فرهنگی و ارزشی برخاسته از میزان تعهد شهروندان است که با این شرایط هر کدام بایستی مقید به انجام تکالیف و وظایف فردی، دینی و اجتماعی خود باشند و اگر همه احساس مسئولیت کنند، وضعیت ایده آل می‌شود.

شرفی خاطر نشان کرد: پلیس جامعه محور با روحیه اقنایی بسیار بالا می‌تواند در یک چارچوب مبتنی بر تعامل و اخلاق با شهروندان در جهت ایجاد امنیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نقش بسیار فعالی را ایفاء کند.

وی با بیان اینکه، اگر زمانی گفتیم که نیروی انتظامی سازمان بهره مند از فناوری‌های نوین، مسئولیت گرا، یادگیرنده، مشارکت جو و مشارکت پذیر است، مفهوم آن این است که ما به یک مرحله از رشد و بلوغ سازمانی، فکری و تئوری رسیدیم که این را جزء شعار خودمان قرار دادیم.

سردار شرفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو، افزود: هر چه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک تر می‌شویم، چشم‌ها بیناتر و گوش‌ها شنواتر و حساسیت‌ها افزایش می‌یابد و افکار عمومی تحت کشش‌های مختلفی قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، اظهار داشت: در این ایام هر کس بتواند، گفتمان جامعه پذیری را برای جامعه تعریف کند و توسعه دهد، این جریان می‌تواند در مدیریت افکار عمومی موفق تر عمل و نقش بالایی را ایفاء کند.

سردار شرفی با بیان اینکه در اجرای مأموریت‌ها در فضای انتخاباتی، نباید از دیگر موضوعات غفلت کرد، افزود: باید به فکر توطئه‌ها و سناریوی‌های دشمن بود و از هرگونه افراط و تفریط در رفتارها پرهیز کرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به برخی تهدیدات در فضای انتخاباتی کشور، افزود: تمرکز دشمن بر تشکیل پروژه هرج و مرج هدف دار در نظام جمهوری اسلامی و تشکیل کمیته‌های مختلف و تعریف سناریوهایی برای این موضوع با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مجازی است.

وی تصریح کرد: راه اندازی درگیری‌های قومی و ایجاد اختلاف، تاثیرگذاری بر انتخابات از طریق فعال سازی عوامل همفکر در صحنه انتخابات برای مأیوس کردن مردم در مشارکت انتخابات، کشته سازی در این ایام خصوصاً افراد تأثیر گذار، افشاگری برای تحریک شدید افکار عمومی با افشاء اسناد قضائی از مهم‌ترین تهدیدات و توطئه‌های دشمنان است.

سردار شرفی آشنایی با قانون انتخابات و حدود اختیارات نیروی انتظامی را از وظایف کلیه کارکنان انتظامی دانست و افزود: باید دکترین دشمن در انتخابات را شناخت.

وی با اشاره به تحلیل و خنثی سازی اهداف دشمن با تدابیر مقتدرانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری، گفت: کشور ما از رهبری فرزانه برخوردار است که در واقع آرامش دهنده است. عمق استراتژی ما فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی است و این از توانمندی‌های این نظام است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود، اولویت‌های پلیس پیشگیری در سال جدید را تشریح کرد و افزود: پیشگیری از سرقت، پیشگیری از قاچاق کالا به منظور کمک به تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با تدوین برنامه‌هایی برای ایجاد حساسیت در مورد کالاهای استراتژیک که اشتغال را مورد هدف قرار می‌دهد از جمله این برنامه است.

سردار شرفی توسعه و اشراف اطلاعاتی و توسعه گمرکاتی، آمایش ایستگاه‌های بازرسی، تمرکز بر پیشگیری از وقوع جرم در مناطق حاشیه نشین که از مطالبات مقام معظم رهبری است و توسعه و تقویت ساختارهای امنیتی در مناطق حاشیه نشین، اجرای طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده، تحول کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها در ابعاد چند گانه، برنامه ریزی برای مقابله با موادمخدر، مردم مداری و مراقبت از امنیت و آسایش مردم را از دیگر اولویت‌های پلیس پیشگیری در سال جاری برشمرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 1 =