استاندار اردبیل:

۱۰ درصد اعتبارعمرانی اردبیل به یارانه بخش تولید اختصاص می‌یابد

شناسهٔ خبر: 3957866 -
اردبیل – استاندار اردبیل گفت: در بودجه سال جاری در نظر داریم ۱۰ درصد از اعتبارات عمرانی را در قالب وجوه اداره شده به واحدهای تولیدی استان اختصاص دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خدابخش صبح پنج‌شنبه در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت اردبیل تصریح کرد: پیش از این استان‌ها تنها برای ۱۰ درصد از اعتبارات کل کشور می‌توانستند تصمیم‌گیری کنند.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه این میزان به ۳۰ درصد افزایش یافته و با افزایش اعتبارات استان‌ها پیش‌بینی می‌شود، بودجه استان اردبیل به ۵۱۶ میلیارد تومان افزایش یابد.

استاندار اردبیل تأکید کرد: با هدف حمایت از تولید و ایجاد اشتغال در نظر داریم ۱۰ درصد از اعتبارات عمرانی یعنی ۵۰ میلیارد تومان را در قالب وجوه اداره شده به واحدهای تولیدی بپردازیم.

به گفته خدابخش با وجوه اداره شده می‌توان زمینه‌های تشویق فعالیت سرمایه‌گذاران را در استان فراهم کرد و یارانه‌ای برای تسهیلات درخواستی اعطا نمود.

وی افزود: از سویی برای حمایت از بخش خصوصی پیشنهاداتی در اصلاح قوانین و تبصره‌ها جمع‌بندی شده که در سطح کشوری تصویب آن پیگیری خواهد شد.

استاندار اردبیل یکی از زمینه‌های حمایت از بخش خصوصی را تشویق سرمایه‌گذار به ایجاد شهرک صنعتی خصوصی دانست و گفت: پیشنهاد کردیم با هدف بهره‌مندی از امکانات سرمایه‌گذاران به ایجاد شهرک‌های خصوصی اقدام کنند.

خدابخش با اذعان به فعالیت سه شهرک صنعتی خصوصی در اردبیل، اضافه کرد: دولت مکلف است به مانند شهرک‌های صنعتی دیگر زیرساخت‌هایی مانند آب و برق و گاز را  در درب واحد تولیدی اعطا کند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 2 =