سیامک احصایی در گفتگو با مهر:

نیمه دوم سال تئاتری را به صحنه می‌برم/ تبدیل داستان به نمایشنامه

شناسهٔ خبر: 3958125 -
سیامک احصایی قصد دارد نیمه دوم سال جاری نمایشی را به صحنه ببرد؛ نمایشی که متن آن از تبدیل یک داستان به نمایشنامه شکل می گیرد.

سیامک احصایی که زمستان سال ۹۵ نمایش «خانه ابری» را به صورت مشترک با حمید پورآذری به صحنه برد و جایزه ویژه هیأت داوران بخش مسابقه بین الملل سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را از آن خود کرد درباره برنامه خود برای کارگردانی تئاتر در سال جاری به خبرنگار مهر گفت: خیلی مایلم که برای نیمه دوم سال جاری نمایشی را به صحنه ببرم و در حال حاضر به دنبال تنظیم متنی برای خودم هستم و بعد از اینکه متن مشخص و کامل شد برای گرفتن سالن اجرا اقدام خواهم کرد.

وی درباره ایده و موضوع اثر مدنظر، توضیح داد: قصد دارم داستانی را با کمک نویسنده آن به نمایشنامه تبدیل کنم و از این رو هنوز نمی توانم درباره داستان و موضوع آن توضیحی بدهم.

این کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه بعد از تکمیل شدن نمایشنامه به سراغ سالن اجرا می رود، اظهار کرد: بیشتر از اینکه به این فکر کنم که سالنی برای اجرای یک اثر داشته باشم، به فکر این هستم که چه سالنی برای اجرای نمایش مدنظرم مناسب است. از این رو باید در ابتدا نمایشنامه را در اختیار داشته باشم و بر اساس آن سالن اجرا را انتخاب کنم.

احصایی درباره اینکه آیا برنامه ای برای اجرای خارجی نمایش «خانه ابری» مدنظر دارد، یادآور شد: چون تعداد بازیگران نمایش «خانه ابری» بالاست از این رو اجرای آن در خارج از کشور به راحتی انجام نمی شود به همین دلیل در حال حاضر برنامه ای برای اجرای خارجی «خانه ابری» نداریم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 10 =