معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی:

۶۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش راه کشور جذب شد

شناسهٔ خبر: 3958192 -
اردبیل – معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون در بخش حمل‌ونقل کشور ۶۳ هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران منعقد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر امینی بعدازظهر پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: از این میزان برای ۴۸ هزار میلیارد تومان مصوبه دولت اخذ شده و برای ۱۱ هزار میلیارد تومان نیز قرارداد منعقد شده است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک برای پنج هزار میلیارد تومان دیگر نیز قرارداد منعقد می‌شود، اضافه کرد: تمامی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در بازه زمانی سه تا چهار سال اجرا خواهند شد.

معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بخش مهمی از سرمایه‌گذاری در تأمین ناوگان حمل‌ونقل هوایی بوده که در این راستان تأمین ۸۰ فروند بوئینگ، ۱۰۰ فروند ایرباس و ۴۰ فروند ای تی آر در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته امینی از این تعداد برای ۲۰ فروند قرارداد منعقد شده و به زودی شاهد سرمایه‌گذاری در حوزه ناوگان ریلی و نوسازی ناوگان زمینی خواهیم بود.

وی در خصوص پروژه‌های اولویت‌دار حمل‌ونقل استان اردبیل اضافه کرد: اردبیل به عنوان شاه راه ارتباطی از شمال به جنوب و شرق به غرب محسوب می‌شود.

وی افزود: برای استفاده از این ظرفیت نیازمند ایجاد پارک لجستیک یا بندر خشک هستیم که در این سفر مطالعات توجیه‌پذیری اقتصادی این مهم موردبررسی قرار می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعتی و کشاورزی در سطح بین‌الملل و ارتباط با کشورهای شمالی ایجاب می‌کند که هم حمل‌ونقل ریلی استان اردبیل ایجاد شده و هم حمل‌ونقل هوایی و زمینی توسعه یابد.

امینی تأکید کرد: ایجاد بندر خشک در دست ارزیابی است که برای مطالعات اعتباری نیز اختصاص یافته و در ادامه احداث آن توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد و بخش دولتی دخالتی ندارد.

وی همچنین به ضرورت ایجاد ۸۰۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در استان اشاره کرد و گفت: برای توسعه خط ارتباطی شمال- جنوب و شرق به غرب توسعه این مقدار راه ضروری است.

معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی متذکر شد: در حال حاضر احداث ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه و ۲۸۰ کیلومتر راه اصلی در دست اقدام است.

وی با اشاره به اجرای مابقی پروژه‌های پیش بینی شده اضافه کرد: لازم است از ظرفیت‌های برنامه ششم در سال جاری استفاده شده و برای توسعه راه‌های اصلی به بزرگراه نیز اقدام شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 8 =