سخنگوی کمیسیون شوراها در مجلس؛

تجهیزات هلال احمر با حادثه خیز بودن کشور همخوانی ندارد

شناسهٔ خبر: 3958457 -
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه تجهیزات هلال احمر نسبت به حادثه خیز بودن کشور به روز نیست، گفت: باید امکانات و تجهیزات هلال احمر بازخوانی و بررسی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین مقصودی با تاکید بر ضرورت ارتقای امکانات و تجهیزات هلال احمر در کشور، افزود: واقعیت آن است که هلال احمر هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است، در حالی که ضرورت افزایش مجموعه هلال احمر بیش از گذشته احساس می شود.

وی ادامه داد: کشور ما دارای احتمال بروز حوادث مختلفی است و ممکن است بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله بسیاری رخ دهد که در این شرایط تقویت هلال احمر می تواند به کنترل اوضاع کمک شایانی کند.

مقصودی تصریح کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور باید بازخوانی و بررسی دقیقی در مورد امکانات و تجهیزات هلال احمر شکل گیرد تا میزان کمبودهای این نهاد مشخص شود چراکه هلال احمر ایران در برخی کشورها به ویژه کشورهای اسلامی مطرح است و به عنوان پرچم دار این کشورها حضور فعالی دارد.

وی افزود: بدون شک جایگاه هلال احمر مردمی است و به عنوان نهاد خیریه هم تلقی می شود لذا می طلبد بیش از گذشته به این مجموعه توجه نشان داده شود.

مقصودی تاکید کرد: دولت و مجلس باید وارد عمل شده و در راستای بهبود کیفیت و خدمت رسانی هلال احمر تلاش کنند تا با تقویت این نهاد بتوان آنها را در ارایه بهتر خدمات خود کمک کرد که در این زمینه مجلس می تواند در بررسی دقیق لایحه حوادث مترقبه حمایت های زیادی از هلال احمر داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، گفت: اکنون وضعیت تجهیزات و امکانات هلال احمر به گونه ای نیست که بتواند به این مجموعه کمک زیادی کند و لازم است دولت حمایت های اثربخشی از این مجموعه داشته باشد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 0 =