امام‌جمعه فردیس تأکید کرد:

لزوم استقرار شهرداری مستقل فردیس پیش از برگزاری انتخابات

شناسهٔ خبر: 3958623 -
فردیس - امام‌جمعه شهرستان فردیس بر لزوم استقرار شهرداری مستقل فردیس پیش از برگزاری انتخابات تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ایمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه فردیس، بابیان اینکه تا پیش از انتخابات باید شهرداری مستقل فردیس استقرار یابد، اظهار کرد: با توجه به دستور وزارت کشور از استاندار البرز می‌خواهیم نسبت به انتخاب پیمانکار مربوط در هفته جاری اقدام کند.

امام‌جمعه شهرستان فردیس با تأکید بر اینکه وظایف شوراها در مردادماه به آن‌ها محول می‌شود، عنوان کرد: این شهرستان به یک فرد مقتدر برای عقد قراردادهای عمرانی در شش‌ماهه اول سال احتیاج دارد.

وی بابیان اینکه شهرداری یکی از مناطق بیش از ۳۰ میلیارد تومان بدهی دارد، عنوان کرد: باید از روانه شدن ۵۰ درصد از درآمدهای شهری فردیس به کرج جلوگیری شود.

وی در ادامه افزود: اگر از سوی استاندار فردی برای مسئولیت شهرداری مستقل انتخاب نشود، اقدامات شهرستان در شش‌ماهه دوم پوچ خواهد بود چراکه پیمانکاران اشتیاقی به عقد قرارداد در شش‌ماهه دوم سال ندارند.

امام‌جمعه شهرستان فردیس بابیان اینکه مخالفان استقلال فردیس خواهان به کرسی نشاندن خواسته خود یعنی شکست استقلال فردیس هستند، عنوان کرد: با همکاری یکدیگر نباید بگذاریم تا این اشخاص شاد شوند و به خواسته خود برسند.

وی در بخش دیگری به تائید صلاحیت شدگان داوطلبان ریاست جمهوری، اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۶۳۰ نفر از داوطلبان ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند.

حجت‌الاسلام ایمانی در این رابطه عنوان کرد: امیدواریم برای دوره‌های بعد این قانون اصلاح شود و هر فردی خود را به‌عنوان داوطلب ریاست جمهوری معرفی نکند.

وی با تأکید بر اینکه ناظران انتخابات ریاست جمهوری مجلس خبرگان و شورای نگهبان هستند، اظهار کرد: درصد خطا در این موضوع بسیار کم است.

امام‌جمعه شهرستان فردیس بابیان اینکه تائید صلاحیت داوطلبان شورای شهر بر عهده مجلس شورای اسلامی است، گفت: کاش این موضوع نیز بر عهده مجلس خبرگان بود زیرا اعضای مجلس شورای اسلامی خود برای انتخابات بعد وامدار مردم خواهند بود و ممکن است در تائید صلاحیت افراد ناعادلانه قضاوت شود.

وی با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه دیگر دو انتخابات مهم در پیش داریم، بیان کرد: هیئت‌های اجرایی تاکنون به‌خوبی عمل کرده‌اند و امیدواریم وظیفه‌شان را به نحو احسن انجام داده وامانت داری کرده باشند زیرا اگر حق کسی ناحق شده باشد، باید پاسخگوی آن باشند.

فردیس در انتخابات اصناف و اتحادیه‌ها ضربه خورده است

حجت‌الاسلام ایمانی در بخش دیگری با اشاره به اینکه شهرستان فردیس در انتخابات اصناف و تشکیل اتحادیه‌ها ضربه خورده است، تأکید کرد: امید داریم افرادی متعهد را به‌عنوان اعضای شورا شهر فردیس ببینیم.

وی ادامه داد: تریبون نماز جمعه، تریبون مقدسی است و از هیچ گروه و شخصی حمایت نمی‌کند.

امام‌جمعه شهرستان فردیس بر حق‌الناس بودن اعتبارات شهرداری اشاره کرد و گفت: اعضای شورا باید مسلط به تمام قوانین شوراها باشند و از کسانی که تجربه این کار رادارند استفاده کنند تا پیشرفت این شهرستان هرچه سریع‌تر محقق شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 2 =