معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست:

مدیریت پسماندهای الکترونیک گوشی های موبایل راه اندازی می شود

شناسهٔ خبر: 3958669 -
پردیس- معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست از هماهنگی با وزارت ارتباطات و بخش خصوصی برای مدیریت پسماندهای الکترونیک گوشی های موبایل خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار ظهر امروز در جریان سفر به شهرستان پردیس در جمع خبرنگاران گفت: از سال ۹۲ طرح « مسیر سبز و ساحل پاک» را با استانداران مرتبط با مهمترین مسیرهای گردشگری شمال کشور امضا کردیم و در این قراردادها خواسته شده همه استان ها برنامه های مدیریت پسماند خود را تقویت کنند و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده که البته کافی نیست و راه طولانی در پیش داریم.

وی ادامه داد: باید شهرداری ها، دهیاری ها و همه نهادها و هم خود مردم سعی کنیم پسماند را مدیریت کرده و نیز کمتر تولید کنیم، تولید بیش از حد پسماند و اسراف بیش از حد غذا و موادی که می توانیم استفاده مجدد کنیم متاسفانه دور ریز می شود و فرهنگ مصرف گرایی با فرهنگ دینی و سابقه تمدنی ما مغایرت دارد.

ابتکار گفت: کارهای فرهنگی خوبی در این زمینه در حال انجام است که کلاس هایی در مدارس ابتدایی و نیز سطوح مختلف آموزش رسمی کشور مدیریت پسماند و بازیافت برگزار شده است.

وی با مهم توصیف کردن نقش بانوان در این زمینه، ادامه داد: بانوان نقش مهمی در اصلاح الگوی مصرف دارند که با کمک معاونت رییس جمهور در امور زنان کارهای خوبی انجام شده است.

معاون رییس جمهور با اشاره به برنامه های متعدد سازمان حفاظت از محیط زیست، اضافه کرد: رودخانه ها، دریاها، آلودگی های صنعتی، مدیریت پسماندها صنعتی، مدیریت پسماندهای بیمارستانی، نخاله های ساختمانی و همه این ها مسئولیت نهادهای مرتبط را افزایش داده و امروز بر اساس تکنولوژی جدید روش های بهتر، سریع تر و کارآمدتری وجود دارد.

ابتکار از برنامه ریزی برای بازیافت پسماندهای گوشی های تلفن همراه خبر داد و افزود: هماهنگی هایی با وزارت ارتباطات در مورد مدیریت پسماندهای الکترونیکی انجام شده و بخش خصوصی در این زمینه ورود کرده و سرمایه گذاری های خوبی در حال انجام است، سرمایه گذاری از سوی دولت به تنهایی کافی نیست و باید بخش خصوصی و شهرداری ها در این زمینه ورود کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =