امام‌جمعه بجنورد:

کاندیداها در رقابت‌های انتخاباتی از جاده انصاف خارج نشوند

شناسهٔ خبر: 3958709 -
بجنورد- امام‌جمعه بجنورد گفت: کاندیداها باید از سیاه نمایی عملکرد دیگران دوری و صادقانه به میدان انتخابات بیایند و در رقابت‌های انتخاباتی از جاده انصاف خارج نشوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بجنورد با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات بزرگ ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در اواخر ماه جاری، اظهار کرد: در بین افرادی که از سوی شورای نگهبان تائید صلاحیت می‌شوند، بد وجود ندارد، بنابراین انتخاب مردم نیز بین خوب و خوب‌تر است.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: شورای نگهبان خوب‌ها را تائید می‌کند و ما نیز باید از بین این افراد، مدیرتر، مدبرتر، دلسوزتر، مردمی‌تر و عامل‌تر را انتخاب کنیم.

وی عنوان کرد: گزینش‌ها باید حساب‌شده و بر اساس عقل باشد، بنابراین باید حرف‌ها را گوش کنیم، به تبلیغات توجه کنیم و درنهایت، فردی که اصلح و اهل عمل است را انتخاب کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی خطاب به نامزدهای انتخاباتی گفت: ملاک برای شما باید انصاف و صداقت باشد، چراکه حرف‌ها و سخنان انتخاباتی برای کسب رأی بیشتر، نباید سبب طمع دشمن شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: طرح و برنامه‌های خود را بازگو و از سیاه نمایی عملکرد دیگران دوری‌کنید.

خطیب نماز جمعه بجنورد عنوان کرد: نباید فضای دوستانه و صمیمانه انتخابات جای خود را به اختلاف‌افکنی و ایجاد شکاف بین مردم بدهد.

وی بابیان اینکه رقابت سالم در انتخابات و رفاقت پس از آن باید در نظام اسلامی رعایت شود، تصریح کرد: انتخاب باید بر اساس توانمندی‌های افراد باشد نه براساس جناح‌های سیاسی.

امام‌جمعه بجنورد تأکید کرد: هر زمان که در انتخابات به‌دوراز هرگونه نگاه سیاسی، از هر دو گروه، افراد اصلح را گزینش کردیم و توانمندی افراد را ملاک قراردادیم، آنگاه به بلوغ سیاسی می‌رسیم.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه گاهی نگاه‌های سیاسی و جناحی سبب کنار زده شدن افراد کارآمد می‌شود، اظهار کرد: ایمان، تخصص، تعهد، اقدام و عمل باید ملاک انتخاب افراد باشد و از گروه و جناح‌های سیاسی دوری کرد.

قانون  ناموس کشور است

خطیب نماز جمعه بجنورد بابیان اینکه قانون هر کشور، ناموس آن کشور است، تصریح کرد: فیلتر نهایی برای مشخص کردن تکلیف نامزدهای انتخابات، شورای نگهبان است و جامعه ما جامعه‌ای اتحادی است و بر اساس مرّ قانون عمل می‌کند، بنابراین فتنه‌گرها مردم را تخریب نکنند.

حجت الاسلام یعقوبی  با اشاره به در پیش بودن ۲۷ رجب و مبعث پیامبر اسلام(ص) گفت: پیامبر اکرم(ص) برای بشریت پیام‌های فرهنگی، معنوی، سیاسی، حکومتی، مدیریتی و غیره را آموخت و برای انسان کامل شدن چیزی کم نگذاشت.

امام‌جمعه بجنورد با اشاره به جاهلیت زمان پیامبر(ص) عنوان کرد: امروز نیز این جاهلیت به شیوه‌ای دیگر و به‌صورت مدرن ادامه پیداکرده است.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: ابو علم‌هایی که جهالت باطن آن‌ها را فراگرفته است، با علم خود بمب‌هایی را می‌سازند و بر سر مردم مظلوم و بی‌گناه فرومی‌ریزند.

بسیج در رزمایش الی بیت المقدس اقتدار خود را نشان داد

امام جمعه بجنورد با اشاره به برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس در خراسان شمالی، اظهار کرد: بسیجی‌های دلاور با حضور خود در این رزمایش اقتدار خود را به نمایش گذاشتند.

وی اشاره‌ای نیز به واقعه صحرای طبس در سال ۵۹ داشت و با بازگویی این حادثه، گفت: فرزندان ما باید امروز این تاریخ را بخوانند تا بدانند که امداد الهی، پشتوانه انقلاب اسلامی است و مرگ ابرقدرت‌ها فرا رسیده است.

حجت الاسلام یعقوبی همچنین با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، بیان کرد: خداوند در قرآن کریم انسان‌ها را به خوب گوش دادن و گزینش بهترین‌ها راهنمایی کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی همچنین روز زمین پاک را نیز گرامی داشت و بر حفظ محیط‌زیست پیرامون تأکید کرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 1 =