امام جمعه قزوین:

مردم رئیس جمهوری صادق و کارآمد و فراجناحی می خواهند

شناسهٔ خبر: 3958747 -
قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: مردم رئیس جمهوری می خواهند که مومن، صادق، کارآمد و فراجناحی باشد و برای خدمت به همه مردم آستین همت را بالا بزند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد اظهارداشت: مردم رئیس جمهوری می خواهند که مومن به وعده الهی باشد و به خدا تکیه کند و صادق باشد.

وی افزود: رئیس جمهور باید کارآمد باشد و آستین خدمت را بالا بزند و برای همه گروهها کار کند و متعلق به جناح خاصی نباشد.

عابدینی بیان کرد: اگر رئیس جمهور جناحی باشد اگر مدیر وابسته به آن جناح مشکل اخلاقی داشته و غارتگر بیت المال باشد نه تنها با وی برخورد نمی شود بلکه می گویند ذخیره نظام است و رئیس جمهوری با این ویژگی بدرد نمی خورد.

وی تصریح کرد: ما رئیس جمهوری می خواهیم که دلسوز همه باشد و مانند پدری مهربان برای عموم مردم باشد و جناحی بودن رئیس قوه مجریه هیچ فایده ای ندارد.

خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: رئیس جمهوری می خواهیم که دل مومنان با وی قوت بگیرد و مسلمانان کشورهای اسلامی به وجودش افتخار کنند و کسی که مورد حمایت آمریکا، اسرائیل و انگلیس باشد مورد پذیرش مردم نیست.

مراقب ترفند آمریکا باشیم

امام جمعه قزوین در ادامه از ترفندهای آمریکا در موضوع انتخابات سخن گفت و یادآورشد: یکی از روش های استکبار برای تاثیرگذاری در انتخابات استفاده از شیوه تطمیع است که آنقدر دروغ گفته که این روش سوخته و جواب نمی دهد.

وی بیان کرد: تزویر از دیگر روش های نفوذ آمریکاست که تلاش می کند مردم از آرمانها دست بردارند و دولتی روی کار بیاید که با آمریکا سازش کند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: استکبار با تهدید هم می خواهد با ایجاد رعب و وحشت در میان مردم وانمود کند که اگر با آنها کنار بیایید آسیب نخواهید دید و متاسفانه برخی هم در داخل از آمریکا وحشت دارند که رهبری فرمود اگر کسی ترسیده آن را از جانب مردم وانمود نکند.

مردم از آمریکا ترس ندارند

وی گفت:آمریکا باید از سوی مردم  تشر بشنود تا سر جای خود بنشیند و اگر احساس کند از آن واهمه ای هست خوی تجاوز خود را آشکار کرده و جری تر می شود اما مردم هیچ ترسی از استکبار ندارند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: مردمی که ۴ دهه با استکبار ستیز کرده اند هیچ واهمه ای از آمریکا ندارند و اگر کسی از استکبار می ترسد نباید آن را به حساب مردم بگذارد و از زبان آنها صحبت کند.

به جای لبخند با موشک و به جای سازشکاری با ایستادگی جواب آمریکا را می دهیم

وی اضافه کرد: کره شمالی نمونه بارز دروغگویی آمریکاست و این کشور یک بار به استکبار اعتماد و تاسیسات هسته ای خود را نابود کرد ومانند برجام بی سرانجام ما آسیب دید اما اخیرا کره شمالی جلو افتاده و آمریکا را تهدید کرده که اگر خطایی کند جواب دندان شکن می دهد و با این حرکت شاهد عقب نشینی آمریکا هستیم.

عابدینی اظهارداشت: اگر به آمریکا تشر بزنی سر جای خود می نشیند و اگر بترسید حمله می کند و ما در برابر آمریکا با اقتدار ایستاده ایم و به جای لبخند با موشک و به جای سازشکاری با مقاومت جواب می دهیم.

خطیب جمعه قزوین در مورد سالروز واقعه طبس هم مطالبی بیان کرد و اظهارداشت: با امدادهای غیبی در این حادثه انقلاب از خطر نجات یافت و امروز نیز با استعانت از خداوند و تبعیت از رهبری در مسیر حفظ ارزشها گام بر می داریم.  

سپاه پاسداران موجب عزت کشور است

آیت الله عابدینی در ادامه خطبه های نماز جمعه به سالروز تاسیس سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت:آحاد مردم باید قدردان این نیروی مردمی باشند که در عرصه های مختلف حافظ انقلاب بوده است.

وی اضافه کرد: نقش سپاه در مقابله با پدیده نفاق بی بدیل است و اگر نبود سرنوشت ما در زمان بنی صدر به گونه ای دیگر رقم می خورد.

عابدینی اظهارداشت: نقش سپاه در دوران دفاع مقدس با روحیه قرآنی و دینی بسیار تعیین کننده بود و موجب وحدت و پیروزی در برابر رژیم بعثی شد.

وی بیان کرد: در عرصه های برون مرزی هم سپاه توانسته به تقویت امنیت کشور کمک کند و اگر حضور بسیج و سپاه در سوریه و موصل و عراق نبود باید در داخل کشور در برابر داعش می جنگیدیم.

امام جمعه قزوین اظهارداشت: امروز نقش سپاه در صنایع نظامی و دفاعی و موشکی بسیار مهم است و در عرصه های سازندگی با ساخت سد، نیروگاه، جاده، کشاورزی، توانسته توانمندی های خود را به نمایش بگذارد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 8 =