امام جمعه یزد:

رفتارهای بد انتخاباتی نباید مردم و نامزدها را بازیچه غربی‌ها کند

شناسهٔ خبر: 3958759 -
یزد ـ امام جمعه یزد گفت: نباید اجازه دهیم برخی رفتارها در آستانه انتخابات، مردم و نامزدهای انتخاباتی را بازیچه غربی ها قرار دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در پایان ماه جاری اظهار داشت: باید شرایط حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات فراهم شود زیرا دوست و دشمن ما چشم به این انتخابات دارند.

وی افزود: نامزدهای انتخاباتی نیز برنامه های خود را به مردم ارائه دهند و از تخریب و تهدید یکدیگر دوری کنند و فضای سالم تبلیغاتی فراهم کنند تا مردم بتوانند به درستی انتخاب کنند.

امام جمعه یزد عنوان کرد: باید مراقب باشیم تا برای دنیای دیگران، دین و آخرت خود را تباه نکنیم و از تخریب و تایید بی مورد رقبا و نامزدها خودداری کنیم.

وی تصریح کرد: اگر از کاندیدایی انتقادی داریم باید انتقاد خود را منصفانه مطرح کنیم و از تخریب او بپرهیزیم تا شخصیت دینی، اجتماعی و اسلامی او را حفظ کنیم.

امام جمعه یزد عنوان کرد: در انتخابات در مجموع باید به نحوی رفتار کنیم که نه خود و نه نامزدهای انتخاباتی را بازیچه غربی ها قرار ندهیم.

وی با اشاره به اینکه برخی در فضاهای مجازی به دنبال تخریب و تحریک هستند، تصریح کرد: هم مردم و هم کاندیداها باید مراقبت کنند تا رفتارهای آنها عاملی برای ایجاد فتنه و ناآرامی نشود.

ناصری در مورد انتخابات شورای شهر نیز اظهار داشت: شورای شهر یک نهاد تخصصی است و نباید سیاسی گری و فعالیت های حزبی و گروهی به داخل این نهاد تسری پیدا کند بلکه افرادی که نامزد شرکت در انتخابات شورای شهر می شوند، باید برای عمران شهر و رفع مشکلات مردم برنامه داشته باشند.

وی در مورد ثبت نام اقلیت های زرتشتی و دیگر ادیان در انتخابات شورای شهر نیز عنوان کرد: طبق نظر امام راحل اقلیت ها می توانند خودشان شورای دیگری داشته باشند و لازم است در این زمینه به صحیفه امام مراجعه شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 4 =