خطیب جمعه اردبیل تاکید کرد؛

باید به حکم شورای نگهبان تمکین شود/اقتصاد کشور نیازمند معماری است

شناسهٔ خبر: 3958764 -
اردبیل - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تمکین در برابر قانون را رکن انتخابات برشمرد و گفت: همه باید به حکم شورای نگهبان تمکین کرده و از عصیان به قانون و دیکتاتوری پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل اضافه کرد:رکن رکین انتخابات تمکین در برابر قانون است و عصیان در برابر قانون مساوی با دیکتاتوری است.

وی شورای نگهبان را یکی از ارکان مهم نظام و انتخابات برشمرد و ادامه داد: این شورا با رای قاطع این ملت به قانون اساسی، به تصویب ملت رسیده است و لذا بی اعتنایی به حکم شورای نگهبان بی اعتنایی به حرمت و شأن ملت است.

نماینده ولی فقیه در استان انتخابات را ثمره خون شهیدان و نعمت بسیار بزرگ خداوند بر ملت عنوان کرد و بیان داشت: ملت ما از طریق انتخابات در مدیریت کشور حضور داشته و می توانند از طریق انتخابات نوع سلیقه سیاسی، مدیریتی و اقتصادی را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: طبعا مسئولیت هرگونه موفقیت و یا عدم موفقیت در وهله اول به خود مردم عائد خواهد بود و لذا شایسته است در انتخابات شرکت کنند و از این فرصت طلایی که نظام فراهم کرده، استفاده کنند.

نامزدها و طرافداران آنها از سیاه‌نمایی اجتناب کنند

عاملی با تاکید بر اینکه هرکس در انتخابات شرکت نکند از حق مسلم خود چشم پوشی کرده و فرصت طلایی خودش را به دیگران واگذار می کند، عنوان کرد: یک انسان متعهد نمی گذارد دیگران برای او سرنوشت تعیین کنند.

وی با بیان اینکه انتخابات نعمت بسیار بزرگ در مسیر حاکمیت ملی است، اضافه کرد: شکر این نعمت، شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح از مسیر اصلح است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آغاز تبلیغات ریاست جمهوری افزود: طرفداران دقت کنند از گناه بی قانونی، زیرپاگذاشتن منافع ملی و مصالح کلان کشور، سیاه نمایی و ناکارآمد نشان دادن نظام، ایجاد اختلاف و شکاف بین شهر ها یا در بین اهالی یک شهر و دادن رأی از روی تعصب، قبیله گرایی یا جناح بازی اجتناب کنند و مخصوصا در انتخابات ریاست جمهوری به معیارهای اصلحیت توجه کنند.

وی با بیان اینکه دادن سکان کشور به مدت چهار سال به یک فرد و سلیقه بسیار امر مهمی است، متذکر شد: چهار سال زمان کمی نیست. یک کشور در اثر مدیریت چهار سال می تواند، اوج بگیرد یا زمین بخورد.

اقتصاد کشور از اساس نیازمند معماری است

عاملی در عین حال با اشاره به برخی مسایل کلان کشوری گفت: اقتصاد ما دردهای مزمنی دارد که باید توسط افراد و مجموعه های متخصص در اسرع وقت معالجه و اقتصاد کشور از اساس معماری شود.

وی از شهروندان این استان خواست خودشان سلامتی انتخابات را تضمین کنند و مانع بروز تخلفاتی مثل خرید رأی یا شناسنامه و... شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان دولتی ها را از دخالت در رأی مردم و استفاده از امکانات دولتی به شدت نهی کرد و یادآور شد: هرکجا دیدید یک مسئول دولتی در این خصوص خلاف می کند به خلاف منویات او رای بدهید.

وی همچنین با اشاره به دوم اردیبهشت روز تأسیس سپاه پاسداران بیان داشت: این مجموعه عظیم، انقلاب اسلامی را از هر خطری بیمه کرده و در عرصه نظامی، علمی و اقتصادی خدمت بی نظیری به کشور اسلامی کرده و غرور مقدس ملت ما را احیاء نموده است. هر کجا خطری نظام را تهدید کرده، سپاه با تمام توان در آنجا حاضر شده است.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه در این راستا قرارگاه خاتم الانبیاء در محاصره اقتصادی خدمات زیادی انجام داد، ادامه داد: این مجموعه با ساخت سد، نیروگاه، کشتی های غول پیکر، سکوهای بسیار حساس نفتی روی دریا، اسلحه های مدرن، هواپیما، موشک، پهپاد، قطعات حساس ماشین های صنعتی، پالایشگاه، پتروشیمی، خودروهای نظامی و... خار چشم محاصره کنندگان اقتصادی شده است.

وی افزود: در آخرین اقدام نیز قرارگاه خاتم الانبییاء (ص) از سامانه مدرن بازرسی کانتینرهای ایران که قابلیت تصویربرداری سریع از کامیون ها، کانتینرها و نمایش محتویات بار به اپراتور را داشته امکان بازرسی و کنترل کالاها را بدون بازکردن کانتینرها و در کمترین زمان ممکن فراهم کرده و حجت را بر دولتی ها جهت ممانعت از کالای قاچاق فراهم کرده است.

رجزخوانی دولتمردان آمریکا به عکس العمل حماسی نیاز دارد

عاملی در همین حال به رجزخوانی و تهدیدات توخالی وزیر خارجه آمریکا و رئیس مجلس آن کشور بر علیه ایران طی هفته جاری اشاره کرد و بیان داشت: آنها با این حرفا ایران را سست می کنند و می خواهند با تهدید از ایران امتیاز بگیرند.

وی در خصوص مقابله با این رجزخوانی ها و تهدیدات تاکید کرد که در برابر آنها خواهش و تمنا کارساز نبوده و احتیاج به عکس العمل حماسی است.

نماینده ولی فقیه در استان حادثه سیل آذربایجان شرقی را به اهالی آن استان بویژه مردم آذرشهر و عجب شیر تسلیت گفت و متذکر شد: بعد از ۴۰ سال تجربه از مسئولان تدبیر مضاعف مورد انتظار است.

وی به مناسبت هفته سلامت با تقدیر از دست اندکاران امور سلامت استان، اقدام دولت در خصوص طرح سلامت و تسهیل ویژه در هزینه درمان بیماران را بسیار مطلوب دانست.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 10 =