امام جمعه موقت اصفهان:

مسئولان رفاقت‌ها را برای رقابت انتخاباتی خراب نکنند

شناسهٔ خبر: 3958784 -
اصفهان - امام جمعه موقت اصفهان گفت: در انتخابات پیش رو باید مردم و مسئولان توجه کنند که رفاقت‌ها را برای رقابت از میان نبرند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) اظهار داشت: در زمان ائمه اطهار خلفای غاصب به خوبی می‌دانستند که حکومت حق آنها نیست و به همین دلیل با هر روشی سعی در تقویت قدرت خود داشتند.

وی افزود: امروز نیز می بینیم که به اصطلاح ابرقدرت‌های جهانی خود صدها بمب اتمی دارند اما نمی‌خواهند بقیه جهان به آن دسترسی داشته باشند و به این بهانه اهداف خود را نیز پیش می برند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه دشمنان نگران تقویت اقتصاد کشور ایران هستند، گفت: دشمنان با محدودیت‌های اقتصادی و حتی با زیرپاگذاشتن برجام می‌خواهند از تقویت و خودکفایی اقتصادی کشور ما  پیشگیری کنند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه فریبکاری دشمنان در طول تاریخ همیشه جریان داشته است، ابراز داشت: خلفای عباسی با شعار دفاع از اهل بیت مردم را فریب و سپس کشتارهای فجیعی به بار آوردند و امروز هم رئیس جمهور آمریکا با شعار تغییر یپش می آید اما همه می دانند که همان رویه و جنایاتی بسیار فجیع‌تر از رئیس جمهور پیشین را در پیش گرفته است.

وی با بیان اینکه ساختار کشوری مانند آمریکا دچار فساد شده است، تاکید کرد: بر این اساس تلاش برای تغییر رویه این کشور بی فایده است چراکه اساس و بنیان این کشور مشکل دارد.

ملت ایران با مردم آمریکا مشکلی ندارند

آیت‌الله مهدوی با تاکید بر اینکه ملت ایران با مردم آمریکا مشکلی ندارند، بیان داشت: ما با ساختار و نظام آمریکا مشکلی داریم چراکه جز خودخواهی و عوامی فریبی چیزی نداشته و انسان صالح و به فکر مردم در این حکومت نمی بینیم.

امام جمعه موقت اصفهان با تصریح بر این نکته که دشمنان تنها به منفعت خود می اندیشند و به هیچ تعهدی پایبند نیستند، گفت: محدود کردن فعالیت اهل بیت از ترفندهای دشمنان آن زمان بود که در عصر کنونی نیز ادامه دارد و دشمنان تنها به دنبال ساختن انواع محدودیت‌ها برای کشور ما هستند تا از پیشرفت ایران جلوگیری کنند.

دشمنان از جایگاه ایران در جهان و قدرت نظامی کشورمان می ترسند

وی با اشاره به اینکه دشمنان از جایگاه ایران در جهان به ویژه قدرت نظامی کشورمان می ترسند، اضافه کرد: از این رو است که دشمنی که خود محور شرارت است این امر را به ما نسبت می دهند و به هیچ عنوان از دشمنی با کشور ما دست برنمی دارد.

آیت‌الله مهدوی افزود: مستکبران بدانند که مردم ما  هیچ ترسی از دشمنان ندارند و همیشه در برابر دشمنی‌های آنها خواهند ایستاد.

وزارت امربه معروف و ونهی از منکر در کشور تشکیل شود

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه اصفهان به طرح یک فوریتی مجلس برای تبدیل سازمان گردشگری به وزارتخانه اشاره و گفت: طرح تبدیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر که قرار بود به توصیه امام خمینی وزارت خانه تبدیل شود عملیاتی نشد و بر این اساس از مجلس تقاضا داریم که اگر قرار است وزارتخانه‌ای به دولت اضافه شود با توجه به فرمان امام خمینی(ره) وزارتخانه امر به معروف را راه‌اندازی کند.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به انتخابات پیش رو به عملکرد شورای نگهبان اشاره و گفت: افراد در شورای نگهبان سعی دارند تا حدود و اصل قانون اساسی رعایت شود و ما نیز باید بکوشیم تا کشور دو قطبی نشود.

وی با نهی تخریب رقبا در این انتخابات اظهار داشت: در این انتخابات مردم و مسؤولان باید توجه داشته باشند که رفاقت‌ها را برای رقابت خراب نکنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =